Інтерфакс-Україна
12:30 05.02.2019

У Києві презентували науково-інформаційне видання про право нацменшин навчатися рідною мовою

1 хв читати

У Києві презентували науково-інформаційне видання "Право на навчання рідною мовою. Центральноєвропейська традиція і приклад Закарпаття", яке містить посилання на законодавство України, що дають право нацменшинам навчатися рідною мовою.

"У брошурі доводиться традиційність і обов'язкова правомірність створення законодавчих підстав для реалізації права національних меншин на здобуття освіти рідною мовою на всіх рівнях і всіх формах навчального процесу", - сказав народний депутат із фракції "Блок Петра Порошенка", член парламентського комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Василь Брензович на прес-конференції у вівторок у Києві.

Зазначається, що видання містить фрагменти законів, які регулюють право на навчання рідною мовою в практиці держав, до яких територія сучасного Закарпаття входила від 1867 року до моменту проголошення незалежності України.

Також наводяться витяги із законодавчих актів України, які надають право представникам національних меншин на навчання рідною мовою.

Крім того, як розповів В.Брензович, видання містить інформацію про те, що нібито мовні статті закону про освіту створюють прикрий негативний прецедент. "Який не лише порушує права національних меншин, а й порушує також центральноєвропейську традицію, яка вже понад 150 років складається в цьому регіоні Європи", - додав він.

ОСТАННЄ

Міноборони відкриє перший ментальний центр для військових на базі колишнього елітного комплексу під Києвом

Спроби РФ домогтися скасування авіаційних санкцій натикаються на спротив ЄС через ризики безпеки — ЗМІ

Росіяни за добу здійснили 124 обстріли прикордонних територій Сумщини, пошкоджено житлові будинки та об’єкти інфраструктури – ОВА

Китай припинив імпорт скрапленого газу з США після запровадження 15% мита й натомість наростив закупівлю російського - ЗМІ

Аварійно-рятувальні роботи після обстрілу Харкова завершено

Сибіга обговорив з главою МЗС Литви подальші спільні кроки для відновлення миру та безпеки України та всієї Європи

Рубіо і Волц виступають за удар по іранських ядерних об'єктах, Венс і Габбард налаштовані обережніше

Сибіга обговорив з головами МЗС Латвії та Польщі посилення тиску на РФ та зміцнення безпеки України

Рубіо повідомив Рютте, що за відсутності прогресу США відійдуть від "зусиль, спрямованих на посередництво в досягненні миру"

У шорт-листі кандидатів на главу "Укренерго" залишилися чинний керівник та ще два її представники

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА