14:10 07.02.2019

Американські дипломати в ЄС закликали Європу до відмови від "Північного потоку-2"

2 хв читати
Американські дипломати в ЄС закликали Європу до відмови від "Північного потоку-2"

Газопровід "Північний потік-2" може значно посилити тиск Росії на ЄС, що становить небезпеку для Євросоюзу і для всього Заходу, заявили в статті, опублікованій "Дойче Велле", посли США в Німеччині, Данії та постпред США при ЄС.

Американський постпред при ЄС Гордон Сондленд, посол США в Данії Карла Сендс і посол США в Німеччині Річард Гренелл вважають, що реалізація проекту газопроводу посилить сприйнятливість Європи до "російських тактик енергетичного шантажу".

"Європа має зберегти контроль над своєю енергетичною безпекою", - заявляють посли.

Посли зазначають, що "Північний потік-2" принесе до Європи не лише газ, оскільки, на їхню думку, "через Балтійське море до Європи потече російський тиск і вплив".

Плата країн ЄС за російський газ буде "побічно спонсорувати" військову агресію Росії, а також дезінформацію, стверджують посли.

Автори статті закликають ЄС поширити чинне законодавство на газопроводи, що приходять в ЄС, зокрема на "Північний потік-2". Вони розраховують на підтримку поправок до енергетичної директиви з боку Франції та Німеччини.

Раніше газета Suddeutsche Zeitung із посиланням на джерела у французьких урядових колах повідомляла, що Франція на запланованому на п'ятницю в Брюсселі голосуванні висловиться на користь внесення поправок до Газової директиви ЄС, що ускладнюють реалізацію проекту газопроводу "Північний потік 2".

За інформацією видання, Франція заявить, що проект газопроводу додасть "стратегічних проблем" до і без того напружених відносин ЄС і Москви.

Морський газопровід "Північний потік 2" потужністю 55 млрд куб. м на рік має пройти від компресорної станції "Слов'янська" в Кінгісеппському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини.

Засновником і власником контрольного пакета акцій акціонерного товариства "Північного потоку-2" є "Газпром". До будівельного консорціуму входять також французька Engie, австрійський OMV, британсько-нідерландська Royal Dutch Shell, німецькі Uniper і Wintershall.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА