Інтерфакс-Україна
11:12 09.02.2019

Місія України при НАТО направила листа підтримки незаконно засудженому в РФ українському журналісту Сущенку

2 хв читати
Місія України при НАТО направила листа підтримки незаконно засудженому в РФ українському журналісту Сущенку

Місія України при НАТО направила листа підтримки незаконно засудженому в Росії за звинуваченням у шпигунстві українському журналісту Роману Сущенку.

"Місія України при НАТО приєднується до акції на підтримку кореспондента "Укрінформу" Романа Сущенка, який був засуджений кремлівською владою до 12 років ув'язнення за сфабрикованим звинуваченням у шпигунстві", - йдеться в повідомленні місії на сторінці в соцмережі Фейсбук.

У повідомленні наголошується, що український журналіст став "символом боротьби для багатьох українців у всьому світі".

"Ми бажаємо йому вистояти і якомога швидше повернутися додому, щоб наступний день народження вже зустрічати вдома в колі сім'ї", - зазначає місія України при НАТО.

У листі, адресованому Р.Сущенку, колектив місії України при НАТО вітає журналіста з 50-річчям і дякує "за мужність і відданість України".

Як повідомлялося, Мосміськсуд визнав Р.Сущенка винним у шпигунстві (ст. 276 Кримінального кодексу РФ) і засуджений до 12 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму. Слухання у справі, як у суді першої інстанції, так і апеляційної, проходили в закритому режимі, оскільки матеріали розслідування мають гриф "цілком таємно".

Свою провину Р.Сущенко категорично не визнає. Як заявляв його захисник Марк Фейгін, його довіритель працював власним кореспондентом агентства "Укрінформ" в Парижі, а в РФ приїхав з приватним візитом, щоб зустрітися з родичами.

12 вересня 2018 року Верховний суд РФ підтвердив вирок Р.Сущенку і залишив всі апеляційні скарги без задоволення.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Небезпечні касетні боєприпаси виявлені на території Кременчуцького району - поліція

Минулої доби росіяни поранили сім осіб на Херсонщині і трьох – на Донеччині

Повітряні сили: Росіяни атакували 280-ма засобами повітряного нападу, основний напрямок удару - Кременчук

Повідомлення про звільнення отримали понад 600 співробітників "Голосу Америки" - ЗМІ

На Прикарпатті знайдено 5-річного хлопчика, якого шукали понад 3 доби - ДСНС

Ворог обстріляв центральний район Херсона, є постраждала та пошкодження

РФ вчергове атакувала об'єкти енергетики на Полтавщині, зафіксовані уламки на відкритих територіях та постраждалий

Ізраїль повідомив про загибель ще одного командира КВІР, що відповідав за запуск дронів

Росіяни обстрілювали Нікополь та дві громади Дніпропетровщини, пошкоджена інфраструктура та ЛЕП

Окупанти обстріляли 11 населених пунктів Запорізької області, одна людина постраждала

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА