Інтерфакс-Україна
09:14 11.02.2019

Нищук: Презентація України на престижних кінофорумах демонструє потенціал та багаті можливості нашої кіноіндустрії

3 хв читати
Нищук: Презентація України на престижних кінофорумах демонструє потенціал та багаті можливості нашої кіноіндустрії

Міністр культури України Євген Нищук упевнений, що представлений Український національний стенд на кінофестивалі Berlinale - Berlin International FilmFestival найяскравіше презентує розвиток і потенціал вітчизняної кіноіндустрії.

"Презентація України на такому престижному та найбільш відвідуваному кінофорумі світового значення, як Берлінале, є надзвичайно важливою, оскільки це яскрава можливість продемонструвати потенціал та багаті можливості нашої кіноіндустрії, нашу відкритість до співпраці та прагнення до подальшого розвитку. Завдяки спільним зусиллям держави і кіноіндустрії цього року ми маємо великий і яскравий стенд. Окрім того, цього року ми фільм спільного виробництва Польщі, Великої Британії та України в основному конкурсі і всі шанси на перемогу. Я радий, що завдяки спільній роботі уряду, всіх державних інституцій та партнерів із кінобізнесу український кінематограф демонструє такий потужний розвиток", - наведено слова Є.Нищука в прес-релізі міністерства в понеділок уранці.

Як повідомляється в документі, Український національний стенд під традиційним слоганом UkraineIsYourDestination на 69-му кінофестивалі Berlinale - Berlin International FilmFestival представлений з айдентикою за мотивами творів української народної художниці Марії Примаченко (автор дизайну Кирило Чичкан).

"Упродовж усіх фестивальних днів діятиме майданчик для окремих презентацій і зустрічей з іноземними партнерами, підготовлено каталог "Українські фільми 2018/2019" і презентаційний ролик українських фільмів, завершених виробництвом у 2018 році за державної підтримки, а також презентаційний матеріал про локації, сервіси, умови і можливості створення кіно у копродукції з Україною та промо-матеріалами окремих національних фільмів і студій", - йдеться в листі.

У міністерстві уточнили, що Український стенд розташований у готелі Marriott під номером 118.

В інформації також зазначено, що організаторами Українського стенда на Європейському кіноринку стали Державне агентство України з питань кіно спільно з Асоціацією кіноіндустрії України, за підтримки Української кіноасоціації та Українського культурного фонду. На організацію національного стенда виділено 1,16 млн грн. Крім того, двох українських кінематографістів - Аліну Горлову та Нікона Романченка - відібрано для участі в щорічному форумі Berlinale Talents, що є індустріальною платформою Берлінського міжнародного кінофестивалю для 250 молодих перспективних представників галузі.

"Центральною подією представлення національного стенда стане світова прем'єра у рамках основної конкурсної програми Берлінале створеного в копродукції України, Польщі та Великої Британії за підтримки Держкіно України історичного трилера Агнешки Голланд "Гарет Джонс", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, теми, порушені у фільмі основного конкурсу Берлінале "Гарет Джонс" про Голодомор в Україні в 1930-х роках, актуальні й нині, вважає режисер картини А.Голланд.

"Це складний фільм для екранізації. Коли я почитала сценарій, мене вразила його актуальність, подання матеріалу, сюжет і сама тема. Голодомор - один із жахливих злочинів людства в XX столітті, створених людьми або режимом, якщо хочете. Для мене робота над проектом була моральним обов’язком і відповідальністю", - сказала вона на прес-конференції в неділю.

Режисер наголосила, що картина також порушує питання, що для сучасної людини означають медіа. "А також який порядок денний у медіа, що ми можемо сказати про фейк-новини або пропаганду, яку легко поширювати у поділеному світі. Я вважаю, що без вільних медіа не може бути демократії", - сказала А.Голланд.

Польська картина "Гарет Джонс", що увійшла до основного конкурсу Берлінале та була знята в копродукції з Великою Британією та Україною, заснована на реальній історії. У центрі сюжету - валлійський журналіст Гарет Джонс, який приїжджає до СРСР у 1930-ті роки, щоб узяти інтерв'ю в Йосипа Сталіна. Згодом він їде на південь країни і стає свідком Голодомору. Пізніше, попри загрозу власному життю, Г.Джонс пише статтю про жахіття, свідком яких він став. У цей же час письменник Джордж Орвелл, вразившись історією журналіста, розпочинає роботу над повістю "Колгосп тварин".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Унаслідок атаки БпЛА на Куп’янський район Харківщини загинула людина, ще одну поранено — Синєгубов

Верховний суд Польщі підтвердив перемогу Кароля Навроцького на президентських виборах

Спровокована ворожим ударом пожежа у Харкові охопила 300 кв. м. - Синєгубов

Трамп: Ізраїль погодився на 60-денне припинення вогню в Газі

Вибух у Харкові: місто зазнало повітряної атаки, горить нежитлова споруда у Новобаварському районі

Гегсет призупинив постачання Україні Patriot, GMLRS, Hellfire, Stinger і 155-мм снарядів - ЗМІ

Мерц про постачання Taurus для України: Німеччина не стане стороною війни

Ворог завдав чергової атаки дронами-камікадзе по Ізмаїльському району Одеської області

Пентагон призупинив постачання деяких ракет ППО та високоточних боєприпасів до України через виснаження запасів США - ЗМІ

Окупанти втратили 118 військових на Покровському напрямку - Генштаб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА