15:59 11.02.2019

Автоматичний обмін інформацією держреєстрів значно знизить кількість зловживань - Петренко

2 хв читати
Автоматичний обмін інформацією держреєстрів значно знизить кількість зловживань - Петренко

Міністерство юстиції України та Державна судова адміністрація планують запустити автоматичний обмін інформацією між реєстром судових рішень і реєстрами майнових прав на нерухоме майно та реєстром юридичних і фізичних осіб-підприємців, що значно знизить кількість зловживань, повідомив міністр юстиції Павло Петренко.

"Реєстратор має перевірити, чи дійсно є таке рішення. Без цієї процедури він просто не зможе зробити реєстраційної дії", - пояснив суть планованих нововведень глава Мін'юсту в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Він зазначив, що відомство проаналізувало суть порушень за минулий рік і з'ясувало, що найбільш поширеною причиною незаконних дій реєстраторів було використання підробленого рішення суду.

"Ми розраховуємо, що після впровадження електронного обміну ця категорія проблем зникне", - наголосив П.Петренко.

Він нагадав, що в 2016-2017 рр. була величезна кількість незаконних реєстраційних дій, пов'язаних із подвійною реєстрацією договорів оренди землі, однак введення автоматичного обміну інформацією між реєстрами Мін'юсту і Земельним кадастром допомогло майже повністю вирішити це питання. "Проблема залишилася щодо тих земельних ділянок, які ще враховували органи місцевого самоврядування на початку 2000 р. Але обсяг невеликий, оскільки орендована земля перебуває в обігу і договори оренди постійно переукладають", - зазначив міністр.

Він додав, що другий дієвий крок із боротьби зі зловживаннями з держреєстру, пропонований Мін'юстом, - це заборона на роботу реєстраторів комунальних підприємств, на які припадає значна частина таких порушень. П.Петренко нагадав, що наприкінці минулого року міністерство спільно з бізнес-асоціаціями та усім професійним середовищем звернулися до парламенту із закликом заборонити комунальним підприємствам здійснювати реєстраційні дії, однак для ухвалення відповідного закону не знайшлося голосів. Він зазначив, що Мін'юст наполягатиме на прийнятті цих правок, а також пропозиції ліквідацією прибрати нижнє обмеження на вартість послуг нотаріусів у 1% від вартості угоди.

"Я розраховую, що ми зможемо на поточній сесії такі зміни прийняти. Тоді вже в наступному році, коли ми підбиватимемо підсумки 2019 року, кількість скарг зменшиться", - спрогнозував П.Петренко.

Як повідомлялося, Міністерство юстиції з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації (Антирейдерська комісія) у 2018 році задовольнило понад 400 скарг і скасувало незаконну реєстрацію понад 100 тис. кв. м нерухомості і 6 тис. га землі. Роком раніше було задоволено понад 600 скарг та повернено майже 130 тис. кв. м нерухомості і понад 8,5 тис. га землі.

У повному обсязі інтерв'ю з міністром юстиції П.Петренком читайте на сайті агентства "Інтерфакс-Україна" www.interfax.kiev.ua

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА