Інтерфакс-Україна
15:43 12.02.2019

Неефективні реформи кримінальної юстиції не поліпшили ситуацію з правами людини в Україні - звіт

2 хв читати
Неефективні реформи кримінальної юстиції не поліпшили ситуацію з правами людини в Україні - звіт

Реформи у сфері кримінальної юстиції не сприяють дотриманню прав людини й негативно впливають на міжнародний імідж України, наголошується у звіті за результатами моніторингу пенітенціарних установ.

"Проведення неефективних реформ, зокрема у сфері кримінальної юстиції, не лише призводить до порушення прав людини й витрати грошей платників податків... але і негативно впливає на міжнародний імідж країни загалом", - йдеться у висновках звіту, оприлюдненого під час круглого столу у вівторок у Києві.

У звіті зазначається, що відсутність ефективних розслідувань за фактами катувань "лише підсилює впевненість правоохоронців у своїй безкарності й провокує подальші знущання над людьми".

У документі звертається увага на те, що Україні варто побудувати систему виконання кримінальних покарань, спрямовану не лише на виправлення злочинців, а й підготувати суспільство до життя з людьми, які звільнилися з місць позбавлення волі. У такому разі, як зазначають експерти, в Україні не буде такого високого рівня рецидивної злочинності, як зараз.

У звіті також містяться рекомендації органам влади України. Зокрема, Верховній Раді варто "розглянути питання збільшення норми площі для взятих під варту осіб, зокрема тих, у яких є при собі діти".

Кабінету Міністрів України експерти рекомендують "внести зміни до законодавства з метою забезпечення харчуванням осіб, яких доправляють для участі в судових засіданнях".

Міністерству юстиції України експерти рекомендують "розробити і затвердити концепцію поступового переходу від тримання осіб в установах попереднього ув'язнення в багатомісних камерах до тримання в одиночних або маломісних камерах".

Також, на думку авторів звіту, варто посилити контроль над діяльністю установ пенітенціарної системи в частині дотримання прав людини, і ввести міжнародні стандарти поводження з ув'язненими".

Аналітичний звіт за результатами проведення моніторингових візитів до установ Державної кримінально-виконавчої служби в 2018 році було зроблено на базі інформації, підготовленої експертами Громадської організації "Український інститут з прав людини" за фінансової підтримки представництва "Фонду Фрідріха Науманна за свободу" в Україні.

Оприлюднення звіту проведено в рамках реалізації проекту "Запобігання тортурам і жорстокому поводженню в місцях несвободи в Україні".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сибіга обговорив з головами МЗС Латвії та Польщі посилення тиску на РФ та зміцнення безпеки України

Рубіо повідомив Рютте, що за відсутності прогресу США відійдуть від "зусиль, спрямованих на посередництво в досягненні миру"

У шорт-листі кандидатів на главу "Укренерго" залишилися чинний керівник та ще два її представники

Дуда заявив про прагнення включити Польщу у французьку систему ядерного стримування

Трамп заявив, що США можуть вийти із переговорного процесу щодо врегулювання війні РФ проти України

ЗСУ отримали понад 200 багі зі сталі "Метінвесту", наразі автівки отримали прикордонники

У Харкові 113 постраждалих, у тому числі 9 дітей

РФ та Україна планують обмін 246 на 246 полонених у суботу

Сибіга та Каллас скоординували зусилля напередодні майбутніх міжнародних подій

Литва зміцнить Сувалкський коридор - Міноборони

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА