15:43 12.02.2019

Неефективні реформи кримінальної юстиції не поліпшили ситуацію з правами людини в Україні - звіт

2 хв читати
Неефективні реформи кримінальної юстиції не поліпшили ситуацію з правами людини в Україні - звіт

Реформи у сфері кримінальної юстиції не сприяють дотриманню прав людини й негативно впливають на міжнародний імідж України, наголошується у звіті за результатами моніторингу пенітенціарних установ.

"Проведення неефективних реформ, зокрема у сфері кримінальної юстиції, не лише призводить до порушення прав людини й витрати грошей платників податків... але і негативно впливає на міжнародний імідж країни загалом", - йдеться у висновках звіту, оприлюдненого під час круглого столу у вівторок у Києві.

У звіті зазначається, що відсутність ефективних розслідувань за фактами катувань "лише підсилює впевненість правоохоронців у своїй безкарності й провокує подальші знущання над людьми".

У документі звертається увага на те, що Україні варто побудувати систему виконання кримінальних покарань, спрямовану не лише на виправлення злочинців, а й підготувати суспільство до життя з людьми, які звільнилися з місць позбавлення волі. У такому разі, як зазначають експерти, в Україні не буде такого високого рівня рецидивної злочинності, як зараз.

У звіті також містяться рекомендації органам влади України. Зокрема, Верховній Раді варто "розглянути питання збільшення норми площі для взятих під варту осіб, зокрема тих, у яких є при собі діти".

Кабінету Міністрів України експерти рекомендують "внести зміни до законодавства з метою забезпечення харчуванням осіб, яких доправляють для участі в судових засіданнях".

Міністерству юстиції України експерти рекомендують "розробити і затвердити концепцію поступового переходу від тримання осіб в установах попереднього ув'язнення в багатомісних камерах до тримання в одиночних або маломісних камерах".

Також, на думку авторів звіту, варто посилити контроль над діяльністю установ пенітенціарної системи в частині дотримання прав людини, і ввести міжнародні стандарти поводження з ув'язненими".

Аналітичний звіт за результатами проведення моніторингових візитів до установ Державної кримінально-виконавчої служби в 2018 році було зроблено на базі інформації, підготовленої експертами Громадської організації "Український інститут з прав людини" за фінансової підтримки представництва "Фонду Фрідріха Науманна за свободу" в Україні.

Оприлюднення звіту проведено в рамках реалізації проекту "Запобігання тортурам і жорстокому поводженню в місцях несвободи в Україні".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Харкові інспектор ювенальної превенції, через недбалість якої загинула трирічна дитина, отримала умовний термін

У Дніпрі з 11 травня школи та дитсадки відновлюють роботу у звичайному режимі

На Київщині за підозрою в шахрайстві затримали голову ОТГ та депутата райради

Пілотний етап державної підсумкової атестації для четвертих класів проведуть у 2022 році

На Чернігівщині під час стрибка з парашутом загинув рятувальник спецзагону ДСНС

Правоохоронці Києва повідомили про підозру двом чоловікам, які заживо спалили бездомного

ФРН спромоглася збити третю хвилю коронавірусу - міністр

У Латвії виявлено найбільшу кількість захворілих на COVID-19 за добу з лютого

У Римі відбулися українсько-італійські воєнно-політичні консультації

Держкомісія ТЕБ та НС скасувала "червоний" рівень епіднебезпеки в Сумській області

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА