Інтерфакс-Україна
15:43 12.02.2019

Неефективні реформи кримінальної юстиції не поліпшили ситуацію з правами людини в Україні - звіт

2 хв читати
Неефективні реформи кримінальної юстиції не поліпшили ситуацію з правами людини в Україні - звіт

Реформи у сфері кримінальної юстиції не сприяють дотриманню прав людини й негативно впливають на міжнародний імідж України, наголошується у звіті за результатами моніторингу пенітенціарних установ.

"Проведення неефективних реформ, зокрема у сфері кримінальної юстиції, не лише призводить до порушення прав людини й витрати грошей платників податків... але і негативно впливає на міжнародний імідж країни загалом", - йдеться у висновках звіту, оприлюдненого під час круглого столу у вівторок у Києві.

У звіті зазначається, що відсутність ефективних розслідувань за фактами катувань "лише підсилює впевненість правоохоронців у своїй безкарності й провокує подальші знущання над людьми".

У документі звертається увага на те, що Україні варто побудувати систему виконання кримінальних покарань, спрямовану не лише на виправлення злочинців, а й підготувати суспільство до життя з людьми, які звільнилися з місць позбавлення волі. У такому разі, як зазначають експерти, в Україні не буде такого високого рівня рецидивної злочинності, як зараз.

У звіті також містяться рекомендації органам влади України. Зокрема, Верховній Раді варто "розглянути питання збільшення норми площі для взятих під варту осіб, зокрема тих, у яких є при собі діти".

Кабінету Міністрів України експерти рекомендують "внести зміни до законодавства з метою забезпечення харчуванням осіб, яких доправляють для участі в судових засіданнях".

Міністерству юстиції України експерти рекомендують "розробити і затвердити концепцію поступового переходу від тримання осіб в установах попереднього ув'язнення в багатомісних камерах до тримання в одиночних або маломісних камерах".

Також, на думку авторів звіту, варто посилити контроль над діяльністю установ пенітенціарної системи в частині дотримання прав людини, і ввести міжнародні стандарти поводження з ув'язненими".

Аналітичний звіт за результатами проведення моніторингових візитів до установ Державної кримінально-виконавчої служби в 2018 році було зроблено на базі інформації, підготовленої експертами Громадської організації "Український інститут з прав людини" за фінансової підтримки представництва "Фонду Фрідріха Науманна за свободу" в Україні.

Оприлюднення звіту проведено в рамках реалізації проекту "Запобігання тортурам і жорстокому поводженню в місцях несвободи в Україні".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кількість постраждалих через ворожу атаку на Київщині збільшилась до 31 людини, з них – 7 дітей

МЗС України: Закликаємо партнерів до посилення тиску на Росію та зміцнення обороноздатності України

Нідерланди 26 травня відправлять Україні останній із 24 обіцяних F-16

Кандидат у президенти Польщі Тшасковський за вступ України до НАТО, але проти направлення військ

Початок тижня в Україні буде теплим, у більшості областей - дощі, місцями грози

Через ворожу атаку на Київщині постраждали 29 осіб, серед них – 6 дітей

До України з полону повернулися 303 військовослужбовці

У Куп'янську двоє загиблих і троє постраждалих внаслідок ворожого авіаудару

УЧХ надає допомогу постраждалим на місцях російської атаки ракет на Україну

Сибіга: В закордонних архівах знайдено унікальні й раніше невідомі історичні документи Пилипа Орлика

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА