16:31 12.02.2019

Законодавче визначення поняття "віскі" призведе до зникнення багатьох відомих марок цього напою з українських прилавків - ЄБА

2 хв читати
Законодавче визначення поняття "віскі" призведе до зникнення багатьох відомих марок цього напою з українських прилавків - ЄБА

Законодавче визначення поняття "віскі", ухвалене парламентом у "бюджетному пакеті", призведе до того, що багато відомих марок цього напою зникнуть з українських магазинів, заявляють в Європейській бізнес асоціації (ЄБА).

Згідно з повідомленням ЄБА, це визначення суперечить нормам ЄС. Зокрема, закон визначає віскі як алкогольний напій із вмістом спирту від 35% до 45% об'ємних одиниць, тоді як в Європі мінімальна концентрація спирту у віскі становить 40%, а верхньої межі немає. Крім того, український законодавець зазначає, що віскі має бути виготовлено за коньячною технологією, тоді як його виробляють шляхом дистиляції сусла.

За даними ЄБА, обмеження торкнеться імпорту понад 1 тис. видів продукції. Так, за минулий рік до України імпортовано 69 тис. л віскі з вмістом спирту більше 45% (в грошовому еквіваленті - 170,96 млн грн).

З огляду на це ЄБА просить парламент до 1 липня 2019 року, коли зазначений закон набуває чинності, прибрати або збільшити до 70% верхню межу вмісту спирту в новому визначенні віскі.

"Віскі, міцність якого перевищуватиме встановлений законодавством України поріг 45%, вважатиметься неякісною та небезпечною продукцією. Напис на пляшці іноземного віскі, хоча і відповідатиме міжнародним стандартам, не відповідатиме вимогам українського законодавства і підлягатиме утилізації", - зазначили у ЄБА.

В асоціації додали, що такі зміни негативно позначаться на легальному ринку міцного алкоголю та нагадали, що нелегальний ринок вже становить понад 50%.

Як повідомлялося, Верховна Рада в законі зі змінами до Податкового кодексу (реєстраційний №9260) визначила віскі як алкогольний напій, міцністю від 35 до 45 відсотків об'ємних одиниць із характерним ароматом, виготовлений за коньячною технологією з витриманого в обвуглених всередині дубових бочках (ємностях з обвугленою дубовою клепкою) зернового дистиляту.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Луганській області двоє українських бійців загинули, ще двоє поранені від вибуху пристрою, встановленого ДРГ - ООС

На Донбасі опівночі має розпочатися перемир'я

Розвідка перевіряє дані про нібито перебування російських військ на білоруській частині Чорнобильської зони відчуження

FIPRESCI визначило перших лауреатів Одеського кінофестивалю

Поліція перевіряє інформацію про постріл в автобус "Київ – Житомир"

Двоє осіб постраждали через затяжні дощі в Японії

Бойовики з опівночі суботи здійснили сім обстрілів позицій ООС, одного українського військового поранено - Міноборони

Луценко про розслідування вбивства Шеремета: Є гарячі версії

Експерти НАТО ознайомилися в районі проведення ООС з різними аспектами комунікації військових і місцевого населення

В ОБСЄ закликають українську владу завершити розслідування вбивства Шеремета

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА