16:41 12.02.2019

ЄСПЛ зобов'язав Україну виплатити EURO4 тис. компенсації засудженому наркоторговцю

2 хв читати
ЄСПЛ зобов'язав Україну виплатити EURO4 тис. компенсації засудженому наркоторговцю

Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну виплатити компенсацію засудженому за торгівлю наркотиками Василю Якубу через порушення його прав, повідомляє "Українська правда" з посиланням на прес-службу суду.

Суд визнав справедливим відшкодуванням для українця 2,5 тис. євро за моральну шкоду і 1,5 тис. євро за судові витрати.

В.Якубу, 1971 року народження, затримали в Кіровограді (нині Кропивницький - ІФ) під час таємної операції.

За версією слідства, він тричі продавав агенту під прикриттям шприци, наповнені опієм. Угоди знімали прихованою камерою.

У червні 2007 року чоловіка засудили до восьми років позбавлення волі.

Суд спирався на відеозаписи, мічену купюру, яку знайшли у В.Якуби, та свідчення міліціонера і свідка, які бачили агента з грошима і наповненими шприцами. Сам агент подав письмові роз'яснення та через небезпеку не виступав у суді.

У 2008 році Апеляційний суд залишив вирок у силі.

Під час судового процесу В.Якуба стверджував, що зазнав жорстокого поводження з боку міліції.

"Суди відхилили його скарги, встановивши, що міліція була змушена застосувати до нього силу, оскільки, за його власним визнанням, він намагався позбутися наркотиків після арешту", - йдеться в повідомленні ЄСПЛ.

В.Якуба скаржився, що не зміг допитати таємного агента і вивчити відеозапис операції, а влада не надала копії документів щодо матеріалів справи, які йому потрібні для скарги до ЄСПЛ.

Як зазначає "Українська правда", згідно з даними українського Реєстру судових рішень, чоловіка на ім'я Якуба Василь Іванович, 1971 року народження, щонайменше двічі засудили за злочини, пов'язані з наркотиками.

У березні 2015 року він вийшов з в'язниці у справі, про яку говорить УСПЛ. Уже наприкінці того року українця знову спіймали за порушенням, і в грудні 2016 року він отримав умовний термін з випробуванням на два роки.

У грудні 2018 року до суду надійшов третій відомий обвинувальний акт проти В. Якуби - знову за наркотики. Розгляд цієї справи триває. У судових рішеннях чоловік значиться інвалідом 2-ї групи без місця роботи.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА