08:17 15.02.2019

Підвищення рівня прозорості закупівель при виконанні державного оборонного замовлення посилить обороноздатність України

1 хв читати
Підвищення рівня прозорості закупівель при виконанні державного оборонного замовлення посилить обороноздатність України

Підвищення рівня прозорості закупівель при виконанні державного оборонного замовлення дозволить посилити обороноздатність України, заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов, повідомляє прес-служба РНБО.

За словами О.Турчинова, рівень фінансування державного оборонного замовлення збільшився за останні п'ять років у 19,5 раза. Він також зазначив, що реформування оборонно-промислового комплексу є одним із пріоритетів РНБО України.

"Реформування оборонно-промислового комплексу України відбувається швидкими темпами. У цьому напрямку зроблено вже досить багато кроків - це і послідовний перехід на стандарти НАТО під час розробки і виготовлення нової зброї і військової техніки, підвищення обсягів виробництва і якості продукції, лібералізація зовнішньоекономічної діяльності, впровадження прямих контрактів для силових міністерств із закупівлі зброї за кордоном", - сказав О.Турчинов.

Водночас, за словами секретаря РНБО, надмірна секретність і низький рівень конкурентності при виконанні державного оборонного замовлення негативно впливають на процес закупівлі оборонної продукції.

"Закупівля продукції, робіт і послуг, що становить державну таємницю, здійснюється в більшості випадків, без застосування конкурентних процедур з відповідними наслідками - відсутністю можливості якісного відбору виконавців державного оборонного замовлення", - сказав він.

Окрім того, за словами О.Турчинова, через "закритість" державного оборонного замовлення в цій сфері практично відсутній громадський контроль.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА