Інтерфакс-Україна
08:39 22.02.2019

Японський зонд "Хаябуса-2" здійснив посадку на астероїд Рюгу

2 хв читати
Японський зонд "Хаябуса-2" здійснив посадку на астероїд Рюгу

Японський міжпланетний зонд "Хаябуса-2" в п'ятницю здійснив успішну посадку на поверхню астероїда Рюгу, який знаходиться на відстані 340 млн км від Землі, повідомило Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA).

"Хаябуса-2" має взяти на Рюгу зразки порід для подальшої доставки їх на Землю.

Напередодні зонд почав повільно наближатися до поверхні астероїда, діаметр якого становить усього близько 900 метрів.

Спочатку передбачалося, що японський міжпланетний зонд здійснить посадку ще в жовтні минулого року, однак через те, що обране місце виявилося занадто скелястим, японським фахівцям JAXA довелося шукати інше місце. Їм вдалось знайти рівний майданчик діаметром близько шести метрів, де можна успішно посадити зонд для збору зразків порід і проведення експериментів.

28 червня минулого року після трирічного перельоту "Хаябуса-2" наблизився до астероїда на відстань близько 20 км. Протягом наступних місяців зонд вивчав поверхню астероїда і робив фотознімки.

Астероїд Рюгу має витягнуту орбіту, через що в процесі руху навколо Сонця перетинає не тільки орбіту Землі, а й Марса. У зв'язку з цим вчені сподіваються знайти на астероїді сліди води і органічних речовин.

Зонд, зокрема, має тричі сісти на астероїд для взяття проб з його поверхні, після чого до 2020 року він повернеться на Землю.

Зонд "Хаябуса-2", який важить близько 600 кг, був запущений до астероїда Рюгу 3 грудня 2014 року з космодрому на японському острові Танегасіма. Вартість проекту склала 260 млн дол. Загалом зонд пробуде поблизу астероїда 18 місяців.

21 вересня минулого року була здійснена перша в історії успішна м'яка посадка на Рюгу дослідницьких апаратів - посадочних модулів-роботів Rover-1A і Rover-1B, що пересуваються підстрибом, які були скинуті з зонда "Хаябуса-2". З них були отримані перші знімки поверхні.

Потім у жовтні на поверхню Рюгу зонд "Хаябуса-2" висадив 10-кілограмовий посадковий модуль MASCOT, розроблений Німецьким авіаційно-космічним центром. Апарат, оснащений різним науковим обладнанням, пропрацював на астероїді більше 17 годин. За цей час модуль тричі змінював своє місце, успішно виконав заплановані дослідження складу грунту і властивостей астероїда, передавши дані на орбітальний апарат.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Німеччина веде перемовини зі США про купівлю систем Patriot і ракет для України - ЗМІ

Російські дрони масовано атакують Київську область – ОВА

Двох людей травмовано внаслідок атаки ворожих дронів у Полтавському районі - ОВА

Сили оборони відбили з початку доби 110 ворожих атак - Генштаб

Міносвіти спростувало інформацію про необов'язковість військової підготовки в наступному навчальному році

Контроль якості повітря в селі Житомирської області, де пролунали вибухи показав незначні відхилення – ОВА

Зеленський пропонує ЄС створити міжнародну платформу для контролю за експортом товарів подвійного призначення

Кількість постраждалих в Полтаві зросла до 59 людей – поліція

Природні пожежі на Криті призвели до евакуації тисяч людей

Сибіга зустрівся із керівництвом УЧХ, готується підписання меморандуму про співпрацю

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА