10:02 22.02.2019

Синод Румунської православної церкви дасть оцінку ПЦУ після вирішення питання румунських парафій на Буковині

2 хв читати
Синод Румунської православної церкви дасть оцінку ПЦУ після вирішення питання румунських парафій на Буковині

Священний синод Румунської православної церкви озвучить свою офіційну позицію щодо церковної ситуації в Україні після вирішення низки питань, зокрема консультацій з румунськими православними на території України про збереження етнічної та мовної ідентичності.

Як повідомила прес-служба Румунського патріархату, на засіданні 21 лютого Священний синод Румунської православної церкви розглянув питання української автокефалії.

Синод констатував, що проблема церковної єдності в Україні наразі повністю не вирішена, тому що "є велика кількість російського етнічного населення, яке підтримує прямі контакти з Московським патріархатом".

"Для конкретного і правильного рішення Священного синоду Румунської православної церкви на майбутній сесії синоду пріоритет буде віддано тому факту, що в Україні є 127 румунських православних парафій, особливо в районі Північної Буковини, в підпорядкуванні Української православної церкви (Московського патріархату). Необхідно провести реальні консультації з цими румунськими православними, які зацікавлені в збереженні своєї етнічної та мовної ідентичності", - йдеться в повідомленні.

З цього питання необхідно отримати письмові гарантії від церковного керівництва й влади Української держави, що етнічна та мовна ідентичність румунів поважатиметься, а ці румунські православні матимуть можливість об'єднатися в Румунський православний вікаріат і розвивати духовні зв'язки з Румунським патріархатом рідною (румунською) мовою.

Крім того, Румунський патріархат попросить Вселенський патріархат прояснити "проблему неканонічних ієрархів і священиків на заході, які належали до колишнього Київського патріархату".

Після згаданих вище консультацій Священний синод Румунської православної церкви висловить свою офіційну позицію щодо ситуації з православ'ям в Україні.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Реконструкцію пунктів пропуску "Кучурган-Первомайськ" та "Рені-Джурджулешти" на українсько-молдовському кордоні завершено на 70%

ЦВК скасувала реєстрацію кандидата в нардепи за списком ОПЗЖ Торнера, в якого немає громадянства України

Поліція затримала біля будівлі Верховної Ради жителя Полтавщини з гранатою

Іран опублікував відео, яке нібито спростовує заяви США про збитий безпілотник

Посадових осіб Бориспільської міськради викрито на вимаганні коштів від підприємців

У Флоренції до Галереї Уффіці повернули картину, викрадену в часи Другої світової війни

У Львові бетонний блок на смерть придавив робочого

Суд у Франції відмовив у 40 млн євро компенсації через загибель порома "Естонія"

Україна і КНР попередньо домовилися про проекти з інвестиційним потенціалом в $10 млрд - зустріч Зеленського з китайським бізнесом

У Південній Кореї масово відмовляються купувати японські товари

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА