10:02 22.02.2019

Синод Румунської православної церкви дасть оцінку ПЦУ після вирішення питання румунських парафій на Буковині

2 хв читати
Синод Румунської православної церкви дасть оцінку ПЦУ після вирішення питання румунських парафій на Буковині

Священний синод Румунської православної церкви озвучить свою офіційну позицію щодо церковної ситуації в Україні після вирішення низки питань, зокрема консультацій з румунськими православними на території України про збереження етнічної та мовної ідентичності.

Як повідомила прес-служба Румунського патріархату, на засіданні 21 лютого Священний синод Румунської православної церкви розглянув питання української автокефалії.

Синод констатував, що проблема церковної єдності в Україні наразі повністю не вирішена, тому що "є велика кількість російського етнічного населення, яке підтримує прямі контакти з Московським патріархатом".

"Для конкретного і правильного рішення Священного синоду Румунської православної церкви на майбутній сесії синоду пріоритет буде віддано тому факту, що в Україні є 127 румунських православних парафій, особливо в районі Північної Буковини, в підпорядкуванні Української православної церкви (Московського патріархату). Необхідно провести реальні консультації з цими румунськими православними, які зацікавлені в збереженні своєї етнічної та мовної ідентичності", - йдеться в повідомленні.

З цього питання необхідно отримати письмові гарантії від церковного керівництва й влади Української держави, що етнічна та мовна ідентичність румунів поважатиметься, а ці румунські православні матимуть можливість об'єднатися в Румунський православний вікаріат і розвивати духовні зв'язки з Румунським патріархатом рідною (румунською) мовою.

Крім того, Румунський патріархат попросить Вселенський патріархат прояснити "проблему неканонічних ієрархів і священиків на заході, які належали до колишнього Київського патріархату".

Після згаданих вище консультацій Священний синод Румунської православної церкви висловить свою офіційну позицію щодо ситуації з православ'ям в Україні.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Фінал заключного сезону "Ігри престолів" подивилися рекордні 19,3 млн американців

Реставрацію та будівництво меморіального комплексу «Бейт-Кадішін» в Чернівцях плануємо завершити протягом п’яти років - Андрій Адамовський

Шевчук подав позов в Окружний адмінсуд Києва через звільнення його з посади голови КС України та судді

Син Януковича спростував інформацію про нібито його візит у Донецьк

Україні надзвичайно важливо завершити всі необхідні заходи для старту з 1 липня нового ринку е / е

Гройсман: Спроба зниження тарифів може призвести до серйозної кризи

Ситуація з підняттям рівня річок на Прикарпатті стабілізувалась

США відтермінують введення заборони на бізнес із Huawei на 90 днів

Західні країни в РБ ООН заблокували обговорення теми українського закону про мову

Президент Угорщини назвав обнадійливими переговори із Зеленським

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА