ВС визнав, що "Укрнафта" не мала права поставляти нафту без передоплати

Велика палата Верховного суду прийняла остаточне судове рішення, яким підтвердила, що ПАТ "Укрнафта" не мала законних підстав поставляти без попередньої оплати 1 млн тонн нафти на загальну суму майже 5 млрд грн, повідомляє Національне антикорупційне бюро України.
За інформацією прес-служби НАБУ, таке рішення суд прийняв у вівторок увечері.
"Таким чином, ВС прийняв до уваги аргументи Національного бюро, яке розслідує відповідну корупційну схему", - сказано в повідомленні Нацбюро.
У НАБУ нагадали, що в лютому 2018 року компанія, яка сама ніколи не закуповувала нафту в ПАТ "Укрнафта", звернулася до Окружного адміністративного суду м.Києва з позовом до Кабінету міністрів України, в якому просила визнати незаконними пункти постанови Кабміну, які зобов'язують держкомпанії поставляти сировину тільки на умовах повної передоплати. "Порушення саме цього пункту стало підставою для порушення кримінального виробництва детективами НАБУ в 2016 році", - повідомили в Бюро.
Окружний адмінсуд м.Києва того ж місяця, а в червні 2018 року - і Київський апеляційний адміністративний суд, задовольнили позов компанії.
У липні 2018 року Кабмін подав до Верховного суду касаційну скаргу на рішення Київського апеляційного адмінсуду, до якої приєдналося НАБУ. Верховний суд відкрив провадження у справі і зупинив виконання рішень Окружного адміністративного суду Києва та Київського апеляційного адмінсуду на період розгляду касаційної скарги уряду.
У НАБУ відзначили, що це рішення ВС посилить здатність Нацбюро у відстоюванні інтересів держави та відшкодування збитків за кримінальні правопорушення. "В результаті активних слідчих і процесуальних дій у 2017 році деякі комерційні компанії-одержувачі нафти добровільно відшкодували ПАТ "Укрнафта" більш 51,7 млн грн", - сказано в повідомленні.