Інтерфакс-Україна
12:45 04.03.2019

G7 та Світовий банк про рішення КС щодо статті про незаконне збагачення: Це велика поразка у боротьбі з корупцією

1 хв читати
G7 та Світовий банк про рішення КС щодо статті про незаконне збагачення: Це велика поразка у боротьбі з корупцією

 Рішення Конституційного Суду України про визнання неконституційною статті 368-2 Кримінального кодексу України (незаконне збагачення) є значною поразкою України у боротьбі з корупцією, наголошується в заяві G7 та Світового банку.

"Нещодавнє скасування відповідальності за незаконне збагачення в Кримінальному кодексі - це велика поразка у боротьбі з корупцією в Україні. Це ослабило вплив усієї антикорупційної архітектури, включно з Вищим антикорупційним судом, який незабаром має бути створений і, як очікувалося, мав ухвалити рішення щодо значної кількості справ про незаконне збагачення. Це також вплинуло на здатність Національного антикорупційного бюро розслідувати корупцію у вищих ешелонах влади", - йдеться в заяві послів, розміщеній на офіційній сторінці у Twitter у понеділок.

Крім того, G7 і Світовий банк закликають українську владу активізувати свої зусилля щодо забезпечення ефективності антикорупційних правових інструментів та інституцій.

Зокрема, закликають до відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення відповідно до принципів ООН, Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) і Європейського суду з прав людини, а також "знайти спосіб продовжити десятки розслідувань і кримінальних переслідувань, завершення яких було поставлене під загрозу цією постановою".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Глава МЗС Німеччини вважає пропозицію США не планом, а перерахуванням варіантів, які РФ і Україна мають обговорювати

Лідери ЄС обговорять "мирний план" на полях G20, фон дер Ляєн анонсувала розмову із з Зеленським

У Тернополі рятувальники деблокували тіла жінки та двох дітей - поліція

АРМА не може знайти управителя для будинку ексміністра внутрішніх справ Захарченка

Європейські лідери проведуть телефонну розмову із Зеленським щодо плану США та Росії - ЗМІ

Найбільша оборонна компанія Данії Terma A/S протестувала ШІ-технології в Україні – перший віцепрем’єр

Росіяни зранку атакують Одещину із застосуванням БПЛА, постраждала людина – ОВА

Стартує прийом заявок на виплату 6,5 тис. грн в рамках "Зимової підтримки" для окремих категорій – Свириденко

У Києві повідомлено про підозру експроректору вишу, який погодив оплату недоробленого ремонту на 2,1 млн грн

УЧХ працював на місці ліквідації наслідків російської повітряної атаки у Запоріжжі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА