Інтерфакс-Україна
19:34 05.03.2019

Адвокати полонених українських моряків наполягають на присутності під час проведення психолого-психіатричних експертиз

2 хв читати
Адвокати полонених українських моряків наполягають на присутності під час проведення психолого-психіатричних експертиз

Адвокати військовополонених українських моряків наполягають на присутності під час проведення психолого-психіатричних експертиз своїх підзахисних, при цьому зазначають, що Женевська конвенція не передбачає проведення стосовно військовополонених таких експертиз.

Як повідомив адвокат Микола Полозов, у вівторок відбулися слідчі дії щодо трьох військовополонених українських моряків: Сергія Цибізова, Романа Мокряка, Юрія Без'язичного.

"Під час слідчих дій військовополонені та їхні адвокати були ознайомлені з постановою про призначення амбулаторної психолого-психіатричної експертизи. Щодо кожного військовополоненого захист заявив, що 3-тя Женевська конвенція від 12.08.1949 "Про поводження з військовополоненими" не передбачає проведення стосовно військовополонених будь-яких психолого-психіатричних експертиз", - написав М.Полозов на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

"Крім того, адвокати зазначили, що якщо всупереч положенням норм міжнародного права цю експертизу все ж проводитимуть, то вони наполягають на присутності адвоката при її проведенні (норми законодавства РФ дозволяють присутність адвоката при проведенні такої експертизи)", - додав він.

За словами М.Полозова, протягом найближчих двох тижнів слідство планує ознайомити з постановами про призначення експертизи всіх військовополонених та їхніх захисників.

Як повідомлялося, 25 листопада 2018 року представники ФСБ РФ захопили у полон екіпажі катерів ВМС ЗС України "Бердянськ", "Нікополь" і рейдового буксира "Яни Капу". Так звана "ФСБ у Республіці Крим" відкрила щодо членів екіпажу кримінальну справу за фактом "незаконного перетину державного кордону РФ" за ч. 3 ст. 322 КК РФ.

27 і 28 листопада суди окупованого Криму обрали стосовно 24 військовополонених запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 25 січня 2019 року, всіх помістили до Сімферопольського СІЗО, зокрема й трьох поранених, виписаних із лікарні у Керчі. Згодом всіх військовополонених незаконно перевезли до Москви, де 21 моряка помістили до СІЗО "Лефортово" і трьох поранених - до СІЗО "Матросская тишина".

15 і 16 січня 2019 року Лефортовський райсуд Москви продовжив термін утримання під вартою українським морякам до 24 квітня 2019 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна може не отримати анонсовані Трампом Patriot до весни 2026 року – ЗМІ

Українська делегація прибула до Стамбула

Мешканець Харківщини отримав понад 600 тис. грн з бюджету за псевдоруйнування

ГУР попереджає про можливі провокації з боку РФ у зв'язку з законом щодо НАБУ/САП та закликає до виваженості в оцінках і діях

Поліцейські Херсонщини вивезли з-під обстрілів літню жінку, тіло її померлого сина та ще одну жінку, поранену через підрив на міні

НАБУ завершило слідство за підозрою про заволодіння 9,2 млрд грн ексвласником ПриватБанку Коломойським

Президентка Єврокомісії контактувала з Зеленським щодо закону про НАБУ і САП, попросила український уряд надати пояснення

Завершено слідство у справі голови АМКУ Кириленка

Глава МЗС Ізраілю у Києві зустрівся із президентом Зеленським

Єрмак обгорив із директором Національної розвідувальної організації Туреччини повернення полонених з РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА