18:33 06.03.2019

ВККСУ визначила переможців конкурсу у ВАКС

3 хв читати
ВККСУ визначила переможців конкурсу у ВАКС

 Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ) в середу підбила підсумки кваліфікаційної оцінки й затвердила рейтинги кандидатів на вакантні посади суддів Вищого антикорупційного суду (ВАКС) і Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

Як повідомляє прес-служба ВККСУ, конкурс на ці посади в новому суді, який створюється в рамках судової реформи, тривав в Україні з 2 серпня 2018 року. До прохідного рейтингу в Апеляційну палату ВАКС увійшли 12 переможців конкурсу, серед яких 50% - судді та 50% - адвокати й науковці. До рейтингу в першу інстанцію Вищого антикорупційного суду ввійшли 27 переможців конкурсу, 40% з яких мають досвід роботи адвокатами й ученими, 60% - суддями.

"На мою думку, це була дуже успішна спільна робота і, як я неодноразово вже казав, у нас - членів ГРМЕ, було повне співробітництво з членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Ми не могли отримати більше співпраці, розуміння і допомоги, ніж ми отримали від них", - зазначив британський суддя апеляційного суду у відставці, голова Громадської ради міжнародних експертів сер Ентоні Гупер.

В інформації зазначається, що ГРМЕ відіграла важливу роль під час конкурсу, який проводила ВККСУ. Зокрема, за результатами спільних засідань, під час яких у ГРМЕ виникли сумніви щодо 46 кандидатів, 39 кандидатів припинили участь у конкурсі, семеро кандидатів успішно пройшли далі.

"До фінального рейтингу потрапили найдостойніші кандидати, які успішно пройшли всі етапи конкурсу і до яких не було питань з боку ГРМЕ або вони змогли відповісти на них так переконливо, що всі питання було знято. Це означає, що всі переможці конкурсу отримали "зелене світло" від міжнародних експертів, які ретельно перевірили кожну деталь їхньої біографії, а Україна стала першою країною, яка запросила до відбору суддів міжнародних експертів. Найближчим часом рекомендації щодо призначення суддів буде передано до Вищої ради правосуддя", - зазначив заступник голови ВККСУ Станіслав Щотка.

У прес-службі Вищої кваліфкомісії наголосили, що всі кандидати на посади суддів ВАКС і його апеляційної палати пройшли складні конкурсні випробування в публічному режимі. Зокрема, вони склали анонімне письмове тестування на знання норм права, виконали практичне завдання, пройшли психологічне тестування, їхні досьє проаналізували члени ВККСУ та ГРМЕ щодо доброчесноті (моралі, чесності, непідкупності), а також наявності знань і практичних навичок для розгляду відповідних справ. Кожен етап конкурсу був побудований із забезпеченням максимальної публічності процедур для громадськості, на що звернули увагу міжнародні експерти.

"Я не знаю жодної країни у світі, яка досягла такого рівня прозорості в процедурах призначення на посади такого рівня. У моїй країні призначення суддів має абсолютно нульову прозорість. Я сподіваюся, що ви дивилися на каналі Youtube співбесіди, які проводилися тут, у комісії. Україну можна привітати з величезними досягненнями у створенні принципово нової та унікальної для світового досвіду системи призначення суддів", - зазначив сер Е.Гупер.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Трамп погодив першу фазу операції з КНР, що скасовує введення нових мит 15 грудня

Консервативна партія Джонсона отримала більшість у парламенті за підсумками виборів в Британії

Зеленський повідомив, що проблему вкладників "Укрбуду" буде вирішено і ці об'єкти добудує "Київміськбуд"

Зеленський анонсував "цікаву" стратегію підвищення пенсій для українців за віком, що почнеться з найбільш старшої категорії пенсіонерів

Зеленський: я відчував сильну підтримку Німеччини і Франції в Парижі, а Путін - непроста людина, але я багато чого для себе зрозумів

Зеленський вважає зняття "Слуги народу" з показу в РФ інформаційною помилкою телеканалу або російської влади

Зеленський: У мене немає впливу на ДБР, я б не підписав таких Мінських угод, як Порошенко, але я не знаю всіх обставин того часу

Зеленський: У нас дуже великий відсоток ймовірності, що контракт на транзит газу з РФ буде підписаний до кінця року, питання в його терміні

Зеленський повідомив, що 18 грудня на засіданні ТКГ в Мінську будуть обговорюватися списки для обміну "всіх узгоджених на всіх узгоджених"

Бойовики 8 разів порушили режим припинення вогню на Донбасі, українські військовослужбовці не постраждали

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА