13:08 09.03.2019

Порошенко вручив у Каневі премії імені Тараса Шевченка

2 хв читати
Порошенко вручив у Каневі премії імені Тараса Шевченка

Президент України Петро Порошенко вручив Національні премії України імені Тараса Шевченка видатним українським діячам культури і мистецтва.

"Цього року Національну премію отримують видатні українські митці, які внесли великий вклад в українське національне відродження, здобули не одну блискучу перемогу на культурному фронті. Так, саме на фронті, тому що тепер мова, культура, мистецтво, освіта, інформація для нас також поле боротьби за єдність, за цінності і смисли нашого життя, за щасливе майбутнє України", – сказав президент під час церемонії вручення премії в суботу на Тарасовій горі в Каневі Черкаської області.

Національна премія України імені Тараса Шевченка 2019 року присуджена режисерові Роману Бондарчуку за повнометражний ігровий фільм "Вулкан", публіцисту Богдану Гориню за есе-колаж "Святослав Гординський на тлі доби" у двох книгах, режисерові-постановнику Ростиславу Держипильскому Івано-Франківського національного академічного драмтеатру імені І.Франка за вистави "Енеїда" І.Котляревського, "Вона - Земля" В.Стефаника, "НАМLЕТ" Шекспіра, "Оскар і Рожева Пані" Е.-Е.Шмітта.

Серед лауреатів шевченківської премії – письменниця Оксана Забужко за книгу "І знов я влізаю в танк...", художник Василь Чебаник за проект "Графіка української мови", художній керівник – головний диригент заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського радіо Володимир Шейк за аудіозаписи творів українських композиторів для Фонду Українського радіо, концертні програми 2013 – 2018 років.

Національна премія України імені Тараса Шевченка за 2019 рік встановлена у розмірі 200 тисяч гривень кожна.

У суботу відзначається 205-а річниця із дня народження поета і художника Тараса Шевченка (1814 – 1861).

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА