13:05 11.03.2019

У «Київзеленбуді» розповіли про необхідність обрізування дерев

2 хв читати
У «Київзеленбуді» розповіли про необхідність обрізування дерев

Весняна обрізка є необхідним заходом для активізації росту дерев та кущів, повідомляє офіційний портал Києва із посиланням на Київзеленбуд. 

Усі види обрізування дерев виконуються комунальним об’єднанням «Київзеленбуд», щоб позбутися старих, хворих, сухих і пошкоджених гілок, а також гілок, спрямованих усередину крони або зближених одна з одною. Пошкоджені гілки є основним джерелом утворення хвороб та місцем розведення шкідників. Обрізування здійснюється відповідно до «Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України», затверджених профільним міністерством.

Згідно з цими Правилами фахівці об’єднання обрізують дерева орієнтовно з 15 жовтня до 15 квітня у період мінімальної циркуляції соків – навесні до розпускання бруньок або восени після опадання листя.

«Весняна обрізка є необхідним заходом для активізації росту дерев та кущів. Вона врівноважує баланс живлення (особливо для молодих, пошкоджених або хворих дерев), додає кроні рослин компактний або навпаки «розгорнутий» вигляд. Після обрізки на деревах виростають нові гілочки, при цьому значно підвищується імунітет до хвороб», – пояснюють у «Київзеленбуді».

Під час догляду за деревами застосовують такі види обрізування, як формувальне, санітарне й омолоджувальне.

Формувальну підрізку дерев проводять у рядових та алейних насадженнях із метою збереження природної або штучної форми рослин (колоноподібної, конусоподібної, кулеподібної тощо), рівномірного розташування скелетних гілок. Розрізняють слабке, помірне і сильне обрізання, ступінь якого залежить від виду дерева, його віку і стану крони.

Санітарну підрізку виконують, щоб позбутися старих, хворих, сухих і пошкоджених гілок, а також гілок, спрямованих всередину крони або зближених одна з одною. Обрізуванню підлягають також пагони, що відходять від центрального стовбура вгору під гострим кутом, щоб уникнути їхнього обламування.

Омолоджувальна підрізка застосовується на старих деревах, які втратили здатність до росту. Мета омолоджувальної підрізки – не довести дерево до повного припинення росту, а стимулювати новий приріст, збалансувати плодоношення та уникнення вітроламкості.

Здійснювати омолодження згідно з «Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України» можна шляхом спилювання стовбурів дерев (особливо берези, верби білої, граба, клена ясенелистого, липи, осики, тополі тощо) аж до самого пенька. Ця операція спричиняє швидкий і рясний ріст кореневої порослі, з якої можна формувати одно- або багатостовбурні дерева.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА