Інтерфакс-Україна
08:45 17.03.2019

Макрон вимагає прийняти "сильні рішення" проти заворушень

4 хв читати
Макрон вимагає прийняти "сильні рішення" проти заворушень

Президент Франції Емманюель Макрон зажадав розроблення заходів, щоб заворушення і погроми, що супроводжували суботню акцію "жовтих жилетів", більше не повторилися, повідомили французькі ЗМІ.

"Сьогодні ми бачили людей, які намагаються всіма засобами завдати шкоди Республіці, громлячи, руйнуючи з ризиком вбивати. Це ми спостерігали під час пожежі, сьогодні вранці", - сказав Е.Макрон, виступивши на засіданні кризового осередку в міністерстві внутрішніх справ ввечері в суботу після погромів в Парижі під час маніфестації "жовтих жилетів".

"Я хочу, щоб ситуація була проаналізована, і щоб в найкоротші терміни можна було вжити додаткових сильних рішень з метою недопущення подібного", - наводить слова президента Франції телеканал BFMTV.

За словами Е.Макрона, "те, що відбулося на Єлисейських полях, більше не називається маніфестацією".

Протягом минулої суботи сцени погромів, підпалів і мародерства розгорталися на Єлисейських полях і прилеглих вулицях, де низка магазинів і ресторанів, зокрема, знаменитий Fouquet's, були розгромлені, підпалені або розкрадені.

За даними МВС, в акції протесту в суботу по всій країні взяли участь 32,3 тис. маніфестантів. "Жовті жилети", які завжди оскаржують офіційну статистику своїх акцій, стверджують, що в 18 дні протесту брали участь близько 230,8 тис. осіб.

За відомостями на вечір суботи, у Франції затримано за участь у заворушеннях 237 осіб, з яких 144 взяті під варту.

Перші масштабні акції протесту проти підвищення цін на паливо почали проходити у Франції в середині листопада. Акції організовувалися рухом "жовтих жилетів", основну частину якого складали незадоволені автомобілісти. Вибір такої назви пов'язаний з тим, що учасники протесту надягали світловідбиваючі жилети жовтого кольору, які зберігаються в машинах у всіх водіїв.

Основною метою акцій було вираження протесту проти планів щодо підвищення податку на бензин, проте з часом перелік претензій протестуючих значно розширився.

Рух не пов'язаний з якою б то не було політичної партією, не координується профспілками. У нього немає чіткої ієрархії: багато вказівок демонстранти отримують від однодумців через соцмережі.

Спочатку учасники протестів блокували основні магістралі і автомобільні розв'язки в різних містах країни, а також частково перекривали рух на кордонах Франції з іншими країнами. Протестний рух навіть перекинулося на сусідню Бельгію. Акції в основному носили мирний характер, але поступово до автомобілістів стали приєднуватися добре згуртовані і організовані групи правих і лівих радикалів. Протестуючі висловлювали невдоволення політикою уряду в цілому. Пік протестного руху припав на 1 грудня - сотні тисяч людей взяли участь у демонстраціях в країні. У Парижі були зафіксовано масштабні заворушення.

Після серії цих погромів влада країни пішла на поступки. Е.Макрон оголосив про рішення не підвищувати податок на пальне. Крім того, він повідомив про ряд соціально-економічних заходів, спрямованих на найбільш незахищені верстви населення. Зокрема, було вирішено підвищити на 100 євро щомісячний мінімальний розмір оплати праці.

"Жовті жилети" в більшості своїй залишилися незадоволені цими заходами і продовжили по суботах виходити на вулиці в знак протесту, однак акції були вже менш масовими. У січні протести знову стали набирати силу, число демонстрантів стало збільшуватися, проте до торішніх масштабів "жовтим жилетам" поки наблизитися не вдається.

Спочатку учасники протестів блокували основні магістралі і автомобільні розв'язки в різних містах країни, а також частково перекривали рух на кордонах Франції з іншими країнами. Протестний рух навіть перекинулося на сусідню Бельгію. Акції загалом носили мирний характер, але поступово до автомобілістів стали приєднуватися добре згуртовані і організовані групи правих і лівих радикалів. Протестуючі висловлювали невдоволення політикою уряду в цілому. Пік протестного руху припав на 1 грудня - сотні тисяч людей взяли участь у демонстраціях в країні. У Парижі були зафіксовані масштабні заворушення.

Після серії цих погромів влада країни пішла на поступки. Е.Макрон оголосив про рішення не підвищувати податок на пальне. Крім того, він повідомив про низку соціально-економічних заходів, спрямованих на найбільш незахищені верстви населення. Зокрема, було вирішено підвищити на 100 євро щомісячний мінімальний розмір оплати праці.

"Жовті жилети" в більшості своїй залишилися незадоволені цими заходами і продовжили суботні виходи на вулиці на знак протесту, однак акції були вже менш масовими. У січні протести знову почали набирати сили, кількість демонстрантів почала збільшуватися, проте до торішніх масштабів "жовтим жилетам" поки наблизитися не вдається.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Новий безкоштовний курс для експортерів доступний на платформі "Дія.Бізнес" - ЕКА

Петиція про декриміналізацію контенту для дорослих на сайті президента набрала 25 тис. голосів

Двоє мешканців Харківщини постраждали від ворожих fpv-дронів

Противник найбільш активний на Покровському та на Південно-Слобожанському напрямках – Генштаб

Мінветеранів наступного тижня запустить сервіс пошуку найближчого фахівця із супроводу ветеранів - Калмикова

Генпрокурор: викрито зловживання на поставках гвинтівок у неповній комплектації, що спричинило збитки на понад 33 млн грн

У 2025р. отримано понад 3,5 тис. звернень про порушення під час мобілізації, частина не підтвердилася - омбудсман

В Україну повернулась ще одна група підлітків, які перебували на тимчасово окупованій території - Єрмак

Прикордонний контроль із Німеччиною та Литвою діятиме до 5 серпня - МВС Польщі

Перше підземне відділення Райффайзен Банку запрацювало в метро Харкова

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА