08:17 18.03.2019

Назарбаєв підписав закон, який передбачає створення фонду розвитку оборонно-промислового комплексу

2 хв читати
Назарбаєв підписав закон, який передбачає створення фонду розвитку оборонно-промислового комплексу

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв підписав закон "Про оборонну промисловість та державне оборонне замовлення".

Документ спрямований на комплексне регулювання сфери оборонної промисловості країни, а також формування і виконання державного оборонного замовлення, повідомила прес-служба глави держави в понеділок.

Даним законом передбачено створення фонду розвитку оборонно-промислового комплексу (ОПК) для єдиного підходу до фінансування проривних ідей серед суб'єктів квазідержавного і приватного секторів.

Наразі фінансова політика інститутів розвитку, банків другого рівня в Казахстані не передбачає фінансування виробництва зброї і військової техніки.

За допомогою фонду передбачається збільшити експорт продукції вітчизняного оборонно-промислового комплексу, залучати інвесторів, сучасні технології, а також укладати контракти з іноземними компаніями, зокрема з трансферту технологій. Запланований до створення фонд може фінансуватися з коштів від реалізації невикористаного військового майна.

Законом також передається профільному міністерству право з використання невикористаного військового майна, озброєння та військової техніки спеціальних державних і правоохоронних органів.

Право розпорядження полягає в переданні зазначеного майна організаціям ОПК на модернізацію, розробку нових типів озброєння і військової техніки, в разі відсутності такої необхідності, передання його на реалізацію з умовою експорту і можливості ремонту, модернізації в організації ОПК, а також на переробку і ліквідацію.

Крім того, документом також пропонується зміна механізму формування розміщення та виконання державного оборонного замовлення.

Зокрема, передання бюджету оборонного замовлення міністерства оборони до міністерства оборонної й аерокосмічної промисловості і визначення міністерства оборонної й аерокосмічної промисловості основним замовником з постачання продукції для потреб міністерства оборони.

Н.Назарбаєв також підписав закон "Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів з питань оборонної та аерокосмічної промисловості, інформаційної безпеки в сфері інформатизації".

Метою цього документа є приведення у відповідність норм законодавчих актів з положеннями проекту закону "Про оборонну промисловість та державне оборонне замовлення", а також усунення правових прогалин і колізій, які виникнуть у разі його прийняття.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Трамп пригрозив Ірану ударом, якщо Тегеран зробить "деякі речі"

Обслуговування в терміналах аеропорту "Бориспіль" призупинено через появу летючих шкідливих речовин

У Генпрокуратурі анонсували звільнення 218 прокурорів, які відмовилися від переатестації

У Генпрокуратурі мають намір створити спецдепартамент з процесуального керівництва розслідуваннями справ Майдану

Прем'єр Гончарук співчуває через загибель екс-міністра Кутового

Москалькова не змогла назвати терміни нового обміну утримуваними особами між Росією та Україною

Сенцов вирішив створити правозахисну громадську організацію

У Львові внаслідок зіткнення двох автобусів травмовано 14 людей, троє з них госпіталізовані

Бойовики з опівночі сім разів порушили режим тиші в зоні ООС, один обстріл припав на район Золотого

ДФС закупила замість семи лише чотири сканери, але вони не діють

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА