17:11 20.03.2019

Порошенко ввів у дію рішення РНБО про додаткові персональні санкції

2 хв читати
Порошенко ввів у дію рішення РНБО про додаткові персональні санкції

 Президент України Петро Порошенко своїм указом №82/2019 ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) від 19 березня 2019 "Про застосування, скасування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", зокрема щодо керівників Ради Федерації Федеральних зборів РФ і депутатів Державної Думи РФ.

Як повідомляє в середу прес-служба РНБО, з ініціативи Кабінету Міністрів України, Служби безпеки України та Національного банку України наразі санкції запроваджено стосовно 294 юридичних та 848 фізичних осіб.

Санкційні списки включають фізичних та юридичних осіб, які були залучені до процесу будівництва транспортного переходу через Керченську протоку; причетні до збройного нападу та захоплення українських військових катерів, а також до незаконного утримання українських моряків; організовували та сприяли проведенню псевдовиборів на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської областей, кримського півострова; демонстративно порушували українське законодавство щодо в'їзду/виїзду на тимчасово окуповану територію українського Криму; поширюють видавничу продукцію антиукраїнського змісту; незаконно отримали та використовують музейне зібрання, що належить Україні.

"РНБО України також запровадила обмежувальні заходи до окремих фізичних і юридичних осіб, щодо яких застосували санкції ЄС, США та Канада", - йдеться в повідомленні.

Крім цього на підставі пропозицій НБУ продовжено санкції до чотирьох банків із капіталом держави-агресора.

"Водночас, у зв'язку з досягненням мети запровадження санкцій, за поданням СБУ скасовано обмежувальні заходи щодо восьми юридичних осіб, більшість з яких припинила господарчу діяльність. Також за ініціативою СБУ внесено технічні правки до ідентифікаційних даних однієї фізичної та двох юридичних осіб", - зазначили в прес-службі РНБО.

Відповідно до ст. 1 і 5 Закону України "Про санкції" вони застосовуються до юридичних осіб - резидентів України, виключно якщо вони причетні до здійснення терористичної діяльності.

З огляду на це РНБО України доручила СБУ завершити перевірку причетності до терористичної діяльності юридичних осіб, перелік яких наведено в додатку 1 постанови Верховної Ради від 4 жовтня 2018 року.

"Тому питання про застосування санкцій, ініційованих Верховною Радою України, буде розглянуто після завершення такої перевірки", - додали в РНБО.

Згідно з оприлюдненим у середу на сайті президента України указом, він набуває чинності з дня його опублікування.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА