12:56 22.03.2019

Київ вимагає від РФ скасувати незаконний вирок Грибу, забезпечити йому медичний супровід і повернути на батьківщину

2 хв читати
Київ вимагає від РФ скасувати незаконний вирок Грибу, забезпечити йому медичний супровід і повернути на батьківщину

Міністерство закордонних справ України протестує у зв'язку з рішенням Північно-Кавказького окружного військового суду Російської Федерації від 22 березня 2019 року про засудження громадянина України Павла Гриба до шести років позбавлення волі.

У заяві українського зовнішньополітичного відомства, оприлюдненій у четвер, рішення суду названо неправомірним, а обвинувачення П.Гриба в підбурюванні до терористичних дій сфабрикованими.

"Вимагаємо негайно скасувати незаконний вирок у справі Павла Гриба, надати постійний медичний супровід, забезпечити його звільнення та безперешкодне повернення в Україну", - йдеться в заяві.

У МЗС також закликають міжнародне співтовариство посилити тиск на РФ як державу-агресора з метою припинення грубого порушення прав людини і звільнення незаконно засудженого П.Гриба. "Україна продовжує застосовувати всі можливі політико-дипломатичні важелі для звільнення Павла та інших громадян України, незаконно засуджених з політичних мотивів на території РФ і тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя", - заявляють в українському зовнішньополітичному відомстві.

У заяві зазначено, що російська сторона грубо порушила норми і принципи міжнародного права - від брутального викрадення 24 серпня 2017 року П.Гриба в м. Гомелі (Білорусь), тривалого замовчування інформації про місце його перебування, незаконного тримання під вартою в Краснодарі та Ростові-на-Дону, обмежень у наданні невідкладної медичної допомоги і до неправомірного вироку. У МЗС зазначають, що свідчення П.Гриба, надані під час судового розгляду, щодо сфальсифікованих обвинувачень, погроз, фізичного впливу та психологічного насильства з боку російських силових структур були зухвало відхилені судом.

"Вважаємо, що цим судовим рішенням російська сторона грубо порушує права людини - зокрема право на справедливий суд та право на життя. Внаслідок набутих важких захворювань та важкого стану П.Гриб може не витримати етапування та перебування в негуманних умовах російської пенітенціарної системи. Павло Гриб потребує постійного висококваліфікованого нагляду лікарів, регулярного проведення комплексного медичного обстеження та перебування в спеціалізованому медичному закладі", - наголошується в заяві.

Як повідомлялося, Північно-Кавказький окружний військовий суд ухвалив обвинувальний вирок П.Грибу, засудивши його до шести років позбавлення волі в колонії загального режиму. В останньому слові він, зокрема, сказав, що не визнає обвинувачень ФСБ РФ у сприянні в терористичній діяльності.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА