Інтерфакс-Україна
07:57 23.03.2019

Держкомтелерадіо не дав дозволу на ввезення 17 російських книг

2 хв читати
Держкомтелерадіо не дав дозволу на ввезення 17 російських книг

Держкомтелерадіо відмовив українським компаніям ТОВ "Етніктрейд" і ТОВ "Махаон-Україна" у видачі дозволів на ввезення з російської території 17 книг, в яких присутні ознаки пропаганди держави-агресора.

Як повідомляє прес-служба комітету, відмову надано на підставі висновку експертної ради Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції.

"Ознаки пропаганди держави-агресора, її органів влади, імперських геополітичних доктрин і комуністичного тоталітарного режиму виявлено в книгах московських видавництв "Синдбад", ТОВ "Видавнича група "Азбука-Аттікус" і самарського видавництва "ВД Бахрах-М", - йдеться в повідомленні .

Зокрема, заборонено ввозити в Україну з метою поширення серії книг з психології Д.Райгородського (видавництво "ВД Бахрах-М"), оскільки експерти знайшли в ілюстраціях і змісті елементи пропаганди комуністичного тоталітарного режиму. Автор неодноразово посилається у своїх книгах на приклади партійних діячів - Леніна, Сталіна, дитячих прокомуністичних формувань (жовтенята, піонери), а в тестах для дітей пропонує питання про властиві радянській епосі свята.

"Книги психолога рясніють висловами типу: "Ленін придбав свою харизму і владу як загальновизнаний вождь соціалістичної революції, що перемогла", "Кремль, цей колишній релігійний центр, де раніше коронувалися царі, став адміністративним центром радянської влади, яку символізує червона зірка. Ленін в своєму Мармуровому мавзолеї, що охороняється солдатами, надає їй урочистого характеру присутності увічненої Революції ... ", - відзначають в прес-службі комітету.

У Держкомтелерадіо вказали також, що в передмові до книги Михайла Булгакова "Майстер і Маргарита" видавництво "Азбука-Аттікус" пропагує представників російського кіно Юрія Кару, Миколу Бурляєва, Валентина Гафта, які за публічну підтримку військової інтервенції в Україні внесені до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

"Це видання не буде поширюватися в Україні", - підкреслили в прес-службі.

Також відмовлено в наданні дозволу на ввезення книги Олівера Стоуна і Пітера Кузника "Нерозказана історія США" московського видавництва "Азбука-Аттікус". Експерти визнали, що книга містить низку створених Радянської пропагандою міфів про український національно-визвольний рух, давно вже викритих істориками за допомогою фактів і документів.

В цілому, підсумували в Держкомтелерадіо, починаючи з 20 травня 2017 року коли набрала сили відповідна постанова Кабінету міністрів України, Держкомтелерадіо надав 3008 відмов у видачі дозволів.

З них 189 відмов у видачі дозволів на ввезення 942 тисяч примірників видань антиукраїнського змісту, а також прийнято рішення про анулювання 1 виданого раніше дозволу. Ще 2819 відмов дано внаслідок надання суб'єктами господарювання в повному обсязі пакетів документів, необхідних для отримання дозволу, або виявлення в поданих документах недостовірних відомостей.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Пентагон призупинив постачання деяких ракет ППО та високоточних боєприпасів до України через виснаження запасів США - ЗМІ

Окупанти втратили 118 військових на Покровському напрямку - Генштаб

Сили оборони відбили з початку доби 112 ворожих атак - Генштаб

Келлог спростував нібито обіцянку Лукашенку обмежити удари ЗСУ по РФ: це обумовлено взаємними діями Москви

ГУР завдало удару по нафтопереробному заводу "Саратоворгсинтез" у Саратовській області РФ — Генштаб

Генштаб ЗСУ підтвердив ураження корпусу Іжевського заводу "Купол" у РФ після удару СБУ

В межах ініціативи Bring Kids Back UA повернули двох українських підлітків із окупованих територій — Єрмак

В Офісі Президента відбулася зустріч із делегацією ОБСЄ щодо підтримки України

Глави МЗС України та Німеччини відвідали Одеський порт, обговорили наслідки ударів РФ, ППО та продовольчу безпеку

Мирна мешканка постраждала внаслідок атаки російського дрона на Купʼянщині — прокуратура

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА