13:42 26.03.2019

НКРЕКП оштрафувала ще чотири облгази на 3,4 млн грн за приведення обсягів газу до стандартних умов

2 хв читати
НКРЕКП оштрафувала ще чотири облгази на 3,4 млн грн за приведення обсягів газу до стандартних умов

Нацкомісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) оштрафувала ще чотирьох операторів газорозподільних мереж (ГРМ) - "Хмельницькгаз", "Закарпатгаз", "Івано-Франківськгаз" і "Харківгаз" на 850 тис. грн кожного і зобов'язала їх до 12 квітня здійснити перерахунок платежів побутовим споживачам без урахування приведення обсягів спожитого газу до стандартних умов.

Відповідні рішення було ухвалено на засіданні комісії у вівторок.

Згідно з ними, регулятор звернеться до Антимонопольного комітету України (АМКУ) з проханням здійснити розслідування ознак порушення законодавства, виявлених під час позапланової перевірки ліцензіатів.

У свою чергу в "Регіональній газовій компанії" (РГК), куди входять оштрафовані облгази, не згодні з ухваленими рішеннями і вважають їх дискримінаційними.

Раніше за неправомірне приведення обсягів спожитого побутовими споживачами природного газу до стандартних умов комісія оштрафувала "Вінницягаз", "Волиньгаз" і "Київоблгаз" на загальну суму 2,55 млн грн. Позиція НКРЕКП із цього питання полягає в тому, що виробничо-технологічні втрати, які виникають за різниці умов, за яких оператор ГРМ передає газ (за стандартних умов), а споживач приймає, враховані в тарифі облгазів.

Як повідомлялося, НКРЕКП 23 листопада 2018 року ухвалила низку рішень, якими заборонила операторам (зокрема, облгазам, що входять до групи РГК Д.Фірташа) здійснювати донарахування в платіжках за газ, що виникли в результаті приведення його обсягів до стандартних умов. Проте облгази, ігноруючи рішення комісії, продовжували здійснювати відповідні донарахування. Через це на початку січня 2019 року комісія звернулася до Державної регуляторної служби із запитом про дозвіл на проведення позапланової перевірки. Відповідний дозвіл було отримано в другій половині лютого. У березні комісія розпочала перевірки.

Стандартні умови - умови, за яких здійснюється транспортування і відпуск операторами ГРМ газу - температура повітря +20 ºС та абсолютний тиск 760 мм ртутного стовпчика. При цьому фактична температура і тиск, за яких обліковують газ лічильники побутових споживачів, майже завжди відрізняються від стандартних умов.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА