Інтерфакс-Україна
18:08 26.03.2019

Євросоюз у 2021 році відмовиться від сезонного переведення годинників

2 хв читати
Євросоюз у 2021 році відмовиться від сезонного переведення годинників

Депутати Європарламенту (ЄП) у вівторок на пленарній сесії ЄП у Страсбурзі проголосували за припинення переведення годинників у країнах ЄС навесні та восени, починаючи з 2021 року.

За відповідну законодавчу пропозицію проголосували 410 євродепутатів, 192 висловилися проти і 51 утримався.

"Країни ЄС, які вирішать на постійній основі зберегти літню пору, матимуть востаннє перевести свої годинники останньої неділі березня 2021 року. А ті, хто вважатиме за краще зберегти стандартний (зимовий) час, зможуть зробити останнє переведення годинників останньої неділі жовтня 2021 року" , - йдеться в законодавчій пропозиції.

Отже, ЄП підтримав пропозицію Єврокомісії відмовитися в ЄС від сезонної зміни часу, але на відміну від виконавчого органу Євросоюзу запропонував зробити це не в 2019 році, а в 2021.

Ухвалений на сесії Європарламенту текст висловлює позицію європейських депутатів, яку буде запропоновано для переговорів із Радою ЄС для вироблення остаточного рішення.

Відповідно до наявних правил кожна країна зі складу Євросоюзу останньої неділі березня переводить годинники на літній час, а останньої неділі жовтня повертається до зимового.

В Європі проводили громадські слухання з цього питання, і 84% респондентів висловилися проти переведення стрілок, повідомляла раніше телерадіокорпорація BBC. Причому найбільше противників переходу на літній час у північних країнах, де тривалість світлового дня сильно змінюється протягом року.

У північній півкулі перехід на літній час використовується майже повсюдно в США, Канаді, Мексиці, а також на Кубі, в Ірані, Сирії, Йорданії, Лівані та Ізраїлі. У південній півкулі стрілки переводять в Австралії, Новій Зеландії, Чилі, низці штатів Бразилії і в Парагваї.

Відмовилися від переходу на літній час Японія, Китай, Індія, Сінгапур і низка інших країн, а також деякі колишні республіки Радянського Союзу, зокрема Росія.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Каллас припускає, що США рано чи пізно приєднаються до Спецтрибуналу

Шмигаль: сьогодні приймається політичне рішення, наступний крок - запуск юридичної процедури створення Спецтрибуналу

Сибіга: У Львові приймаються політичні документи щодо трибуналу, попереду – процедурно-формальне схвалення і угода з Радою Європи

Ратифікована угода про корисні копалини виглядає стандартизованою інвестугодою без дискримінаційних положень – юрист

Сибіга анонсував зустріч з угорською стороною щодо вступу в ЄС: ми налаштовані на конструктивний діалог

Шмигаль: Український народ може очікувати на лаві підсудних російських політиків і військове керівництво за злочин агресії

Затримано проректора військової академії, який змушував підлеглих будувати йому будинок

Каллас про створення трибуналу за злочини агресії РФ: кожен сантиметр війни задокументований, немає місця для безкарності

Каллас: сподіваємося прийняти 17-й пакет санкцій проти РФ цього місяця

З України сьогодні сигнал Путіну: покарання незворотнє - Сибіга

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА