Інтерфакс-Україна
19:14 27.03.2019

У НАБУ більше немає справ про незаконне збагачення: повністю або частково закрито 63 провадження на суму 0,5 млрд грн

2 хв читати
У НАБУ більше немає справ про незаконне збагачення: повністю або частково закрито 63 провадження на суму 0,5 млрд грн

Національне антикорупційне бюро України повідомляє, що скасування кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, яке є наслідком рішення Конституційного суду, призвело до повного або часткового закриття 63 кримінальних проваджень, у рамках яких детективи НАБУ розслідували факти незаконного збагачення на загальну суму понад півмільярда гривень.

"Через рішення Конституційного суду повністю закрито 26 кримінальних проваджень і 37 - у частині ст.368-2 КК України. Загальна сума статків, законність походження яких досліджували детективи НАБУ в цих справах, становить близько 500 млн грн. Найчастіше йшлося про доходи та майно народних депутатів, прокурорів, чиновників центральних органів влади і суддів", - ідеться в повідомленні прес-служби НАБУ, оприлюдненому на сторінці бюро в соцмережі Facebook у середу ввечері.

Раніше в НАБУ заявляли, що скасування кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, яке є наслідком рішення Конституційного суду, відкриває чиновникам можливості для зловживань і надає індульгенцію на вчинення ними кримінальних корупційних правопорушень.

"Тепер мільйонні статки, отримані з джерел, законність яких не доведено, в Україні не вважаються кримінальним злочином. Такий крок, на думку Національного бюро, є політично мотивованим і суперечить зобов'язанням України за ратифікованою Конвенцією ООН проти корупції, домовленостям із Міжнародним валютним фондом і Європейським Союзом", - заявляли в бюро 27 лютого.

Як повідомлялося, наприкінці лютого 2019 року КС за конституційним поданням 59 народних депутатів України визнав неконституційною ст.368-2 Кримінального кодексу України про незаконне збагачення, оскільки її положення не відповідають засадам верховенства права та презумпції невинуватості.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сушкевич вважає недостатнім фінансування паралімпійського та дефлімпійського спорту в держбюджеті-2026

Створення Федерації страхових об’єднань є ще одним доказом ефективної трансформації ринку - голова НБУ

Уряд готує рішення для перерозподілу споживання і спрямування електроенергії для побутових споживачів - Свириденко

На Різдво в багатьох містах України пройде хода з зірками - Гнат Коробко про деталі проєкту

УЧХ відкрив новий простір для дітей на Львівщині

G7 заявила про готовність використовувати повну вартість заморожених активів РФ для підтримки України

Кількість параатлетів, які змінюють громадянство невелика, але є тенденція до збільшення таких випадків - Сушкеви

НБУ не претендує на роль мегарегулятора – голова Нацбанку

РФ уночі масовано атакувала енергетику кількох регіонів, є додаткові відключення споживачів

Країни ЄС близькі до досягнення домовленості про використання російських активів для допомоги Україні - канцелярія прем'єр-міністра Великої Британії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА