Інтерфакс-Україна
13:38 28.03.2019

ДБР починає слідство у провадженні про можливе втручання Ситника у вибори президента США - Труба

2 хв читати
ДБР починає слідство у провадженні про можливе втручання Ситника у вибори президента США - Труба

Державне бюро розслідувань (ДБР) почало слідчі дії у рамках кримінального провадження про можливе втручання директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артема Ситника у вибори президента США, повідомив директор ДБР Роман Труба.

"Що стосується можливого впливу керівника НАБУ на вибори президента США. Кримінальне провадження за цим фактом зареєстрували співробітники Генеральної прокуратури України та зареєстрували нещодавно. Ми лише починаємо слідчі дії в цьому кримінальному провадженні", - сказав Р.Труба на брифінгу в четвер у Києві.

При цьому він додав: "Більше на цьому етапі нічого не можу сказати".

Як повідомлялося, 15 березня 2019 року в ефірі програми "Право на владу" Ю.Луценко повідомив про заяву від позафракційного народного депутата Бориса Розенблата, який стверджував про нібито передання директором НАБУ Артемом Ситником до США т.зв. "чорної бухгалтерії" Партії регіонів для підтримки Гілларі Клінтон на президентських виборах. Він додав, що незабаром Державне бюро розслідувань розпочне роботу над цією справою.

22 березня в НАБУ заявили, що його детективи не збирали і нікому не передавали жодних доказів протиправної діяльності американського політтехнолога Пола Манафорта НАБУ, і спростовують заяву генерального прокурора України Юрія Луценка про їхній можливий вплив на вибори президента США, назвавши його абсурдною спробою дискредитувати Бюро.

У свою чергу керівник САП Назар Холодницький, коментуючи цю ситуацію, сказав: "Якщо він (Ситник) дійсно побачив себе геополітиком і допомагав Гілларі, то треба робити висновки, це неправильно...У мене з ним (з Ситником) в 2016 році була розмова на конференції в Панамі, і він мені також говорив, що хоче допомогти Гілларі. На моє запитання "Де ти, а де Гілларі?" відповіді не було".

Витік записів так званої "чорної бухгалтерії" у ЗМІ США, також відомої як "амбарна книга "Партії регіонів", стала причиною відсторонення П.Манафорта від кампанії Д. Трампа і призвела до одного з ключових обвинувачень у розслідуванні змови з РФ, що переслідує Д. Трампа протягом останніх двох з половиною років. За даними The New York Times, у "чорній бухгалтерії" прізвище Манафорта згадується 22 рази. Загалом йшлося про виплати на суму в $12,7 млн, здійснені протягом 2007-2012 років.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Директор ДБР: до війська повернулося понад 29 тис. бійців, які самовільно залишили частини

Посол в Туреччині спростував інформацію про візит Ердогана до України найближчими днями

Наразі не йдеться про повну заміну "пікселю", закуплять пробні партії у новому маскувальному малюнку - роз’яснення Міноборони

Лонгселери дають стабільність видавництвам і змогу пробувати нові жанри й авторів - гендиректорка Vivat Орлова

У таборі на Львівщині сталося масове отруєння дітей: відомо про 24 постраждалих - поліція

Стартувала VII Літня школа першої допомоги УЧХ

У Черкасах затримали чоловіка, який через перевірку документів представниками ТЦК погрожував підірвати гранати

Представники Держенергонагляду оглянули 1134 пошкоджені об'єкти електромереж за 7 міс. 2025р

Верховний Суд остаточно визнав законним виведення з ринку Місто Банку

Двоє загиблих, є також травмовані внаслідок удару ворога у вівторок – очильник Сумської МВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА