16:14 02.04.2019

У Києві археологи знайшли вулицю XVII-XVIII століть

2 хв читати
У Києві археологи знайшли вулицю XVII-XVIII століть

У Києві на вул. Щекавицька під час охоронно-рятувальних досліджень архітектурно-археологічна експедиція Інституту археології НАН України знайшла вулицю XVII-XVIII століть, повідомив директор Департаменту охорони культурної спадщини Київської міськдержадміністрації (КМДА) Олександр Никоряк.

"Згідно з інформацією Інституту археології Києва, з червня 2018 року і досі експедиція Інституту проводить охоронно-рятівні дослідження ділянки на вул. Щекавицька. Дослідники повідомили, що під час робіт зібрано велику колекцію археологічних матеріалів ХII-XIX ст. Серед індивідуальних знахідок виділяють три давньоруських хрести-енколпіони, три свинцевих княжих печатки, мідну бляшку із зображенням Богородиці, футляр для шаблі XIX тощо. Крім того, фіксувалися також культурні нашарування, вулиця і поховання XVII-XVIII ст. Виявлено також шари давньоруського часу (XII-XIII ст)", - цитує О.Никоряка прес-служба КМДА.

У свою чергу керівник експедиції, глава відділу археології Києва Всеволод Івакін зазначив, що в обстежених горизонтах головним чином представлені культурні нашарування і археологічні об'єкти XIX століття, що утворилися після пожежі 1811 року і повного перепланування вуличної системи Києво-Подолу.

"Знайдено велику кількість монет і товарних пломб XIX в., характерних для припортової зони, в якій розташовано досліджувану ділянку. Однак зафіксовано залишки близько десятка невеликих підвалів-комор, господарських та гідротехнічних споруд. Фіксувалися також культурні нашарування, вулиця і поховання XVII-XVIII ст., виявлені також шари давньоруського часу (XII-XIII ст.), - повідомив В.Івакін.

Археолог додав, що в столиці перманентно проводяться археологічні та/або охоронно-рятівні дослідження.

В.Івакін зазначив, що наразі роботи тривають, усі знахідки обробляють, реставрують. Незабаром буде підготовлено науковий звіт з описом артефактів, які будуть передані до державних музейних фондів України.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Тупицького обрано головою Конституційного суду України, Головатого - заступником голови

США виявили точні місця в Ірані, звідки атакували Саудівську Аравію

МВС, МОЗ та українські релігійні організації мають напрацювати єдиний підхід до медичного канабісу

Після атак в Саудівській Аравії США готові виступити на захист союзників в регіоні

Суд за позовом військової прокуратури стягнув із Шосткинського заводу "Зірка" відшкодування за забруднення ґрунту хімікатами

У Раді пропонують створити ТСК для перевірки законності зміни власників українських інформаційних телеканалів

Боєць ЗСУ загинув під час виконання бойового завдання на Донбасі від початку доби, ще двоє поранені

Проблему конфліктів на релігійному ґрунті в Україні та розширення капеланської діяльності обговорив Аваков із Всеукраїнською радою церков

Кличко і лідери всіх фракцій Київради домовилися провести в четвер сесію для вирішення гострих для Києва питань

Спікер ВР і віце-президент ЄБРР обговорили перспективи продовження співпраці України та банку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА