16:14 02.04.2019

У Києві археологи знайшли вулицю XVII-XVIII століть

2 хв читати
У Києві археологи знайшли вулицю XVII-XVIII століть

У Києві на вул. Щекавицька під час охоронно-рятувальних досліджень архітектурно-археологічна експедиція Інституту археології НАН України знайшла вулицю XVII-XVIII століть, повідомив директор Департаменту охорони культурної спадщини Київської міськдержадміністрації (КМДА) Олександр Никоряк.

"Згідно з інформацією Інституту археології Києва, з червня 2018 року і досі експедиція Інституту проводить охоронно-рятівні дослідження ділянки на вул. Щекавицька. Дослідники повідомили, що під час робіт зібрано велику колекцію археологічних матеріалів ХII-XIX ст. Серед індивідуальних знахідок виділяють три давньоруських хрести-енколпіони, три свинцевих княжих печатки, мідну бляшку із зображенням Богородиці, футляр для шаблі XIX тощо. Крім того, фіксувалися також культурні нашарування, вулиця і поховання XVII-XVIII ст. Виявлено також шари давньоруського часу (XII-XIII ст)", - цитує О.Никоряка прес-служба КМДА.

У свою чергу керівник експедиції, глава відділу археології Києва Всеволод Івакін зазначив, що в обстежених горизонтах головним чином представлені культурні нашарування і археологічні об'єкти XIX століття, що утворилися після пожежі 1811 року і повного перепланування вуличної системи Києво-Подолу.

"Знайдено велику кількість монет і товарних пломб XIX в., характерних для припортової зони, в якій розташовано досліджувану ділянку. Однак зафіксовано залишки близько десятка невеликих підвалів-комор, господарських та гідротехнічних споруд. Фіксувалися також культурні нашарування, вулиця і поховання XVII-XVIII ст., виявлені також шари давньоруського часу (XII-XIII ст.), - повідомив В.Івакін.

Археолог додав, що в столиці перманентно проводяться археологічні та/або охоронно-рятівні дослідження.

В.Івакін зазначив, що наразі роботи тривають, усі знахідки обробляють, реставрують. Незабаром буде підготовлено науковий звіт з описом артефактів, які будуть передані до державних музейних фондів України.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА