14:01 03.04.2019

Уряд України схвалив держрегулювання цін, що входять до Нацпереліку лікарських засобів

2 хв читати
Уряд України схвалив держрегулювання цін, що входять до Нацпереліку лікарських засобів

Кабінет Міністрів схвалив проект постанови, що передбачає впровадження з 1 липня 2019 року державного регулювання цін на лікарські засоби, які входять до Національного переліку лікарських засобів.

Таке рішення Кабмін ухвалив на засіданні в середу.

Як повідомило Міністерство охорони здоров'я, наразі до Нацпереліку, згідно з яким медзаклади і місцеві бюджети закуповують ліки, входять 427 препаратів із доведеною ефективністю. При цьому майже 60 із них - популярні ліки, якими найчастіше користуються українці. У грошовому вираженні вони становлять приблизно 80% загального обсягу закупівель у регіонах.

За розрахунками МОЗ, введення держрегулювання цін на ці 60 препаратів, за попередніми підрахунками, допоможе заощадити майже 214 млн грн.

Регулювання цін відбуватиметься за моделлю референтного ціноутворення, коли ціни на ці ліки порівнюються з цінами в п'яти сусідніх країнах - Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії, при цьому визначається ціна, яка не перевищує ці показники.

Референтна ціна розраховуватиметься для міжнародних непатентованих назв (МНН).

При цьому референтну ціну буде встановлено як граничну лише для тих МНН і форм випуску, ціна на які в Україні (за даними ProZorro) вище ніж референтна.

"Обмеження цін діятиме на закупівлі ліків закладами охорони здоров'я за бюджетні кошти. Воно застосовуватиметься лише для тих лікарських засобів, ціна на які в Україні вище, ніж ціни в референтних країнах, і за якими обсяг продажу за рік становить понад 5 млн грн", - пояснили в Міністерстві охорони здоров'я.

У відомстві зазначили, що таке регулювання ціни вже діє на 23 МНН у програмі "Доступні ліки", проте в моделі регулювання цін за Нацпереліком гранична ціна встановлюватиметься на основі середньої ціни трьох найменших значень із п'яти країн.

Для корекції ціни за рекомендаціями ВООЗ додатково застосовуватиметься понижувальний коефіцієнт 0,8, оскільки рівень доходу і платоспроможності в Україні нижче, ніж у референтних країнах.

Реферування цін на ліки з нацпереліку здійснюватиметься поетапно.

На першому етапі держава регулюватиме ціни на ліки, витрати на які, за даними ProZorro, становлять понад 5 млн грн.

Перелік МНН, на які поширюється реферування, щорічно переглядатимуть для застосування протягом бюджетного року.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"ArcelorMittal Кривий Ріг" реорганізував службу з маркетингу та збуту для підвищення ефективності бізнесу в Україні та за кордоном

Криклій обіцяє запуск більше десятка міжнародних авіарейсів із Запоріжжя після 15 червня

ВООЗ рекомендує носити маски, якщо ризик зараження високий і немає можливості дотримуватися дистанції

У Києві пасажири побили водія трамвая після прохання надіти маски

МАУ з 19 червня відновлює рейси з Києва до Херсона

Зеленський пропонує Консультативній раді у справах ветеранів до кінця сесії ВР подати свої напрацювання до законопроекту про приватні армії

У Львові посилять контроль за дотриманням карантину

В Україні буде створено робочу групу для приведення законодавства у сфері сурогатного материнства у відповідність із міжнародним

Папа Римський займається питанням звільнення українського військовослужбовця Віталія Марківа - Зеленський

Російські найманці на Донбасі п’ять разів порушили режим тиші, одного українського військовослужбовця поранено

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА