19:29 03.04.2019

ФГВФО оскаржує судове рішення про скасування зарахування банку "Хрещатик" до категорії неплатоспроможних

2 хв читати
ФГВФО оскаржує судове рішення про скасування зарахування банку "Хрещатик" до категорії неплатоспроможних

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) 1 квітня подав касаційну скаргу до Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду на судове рішення про скасування зарахування до неплатоспроможних банку "Хрещатик", ідеться в прес-релізі ФГВФО на сайті.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 28 березня 2019 року було скасовано рішення про відкликання банківської ліцензії банку "Хрещатик", рішення ФГВФО про введення тимчасової адміністрації в банк, продовження термінів тимчасової адміністрації та ліквідації цієї банківської установи. Згідно з цією постановою суду НБУ зобов'язаний повернути банку банківську ліцензію, а ФГВФО - повернути банку свідоцтво учасника фонду.

Згідно з цим судовим рішенням також скасовано всі реєстраційні дії, пов'язані з внесенням записів про уповноважених осіб і перебування банку "Хрещатик" у стані припинення. Наслідком цього стане відновлення контролю акціонерів над неплатоспроможним банком та активами, які в ньому залишилися, що означає втрату кредиторами можливості повернути собі кошти за рахунок реалізації цих активів.

Згідно з повідомленням, непогашені кредиторські вимоги фонду станом на 25 березня становили 193,75 млн грн, сума непогашених вимог інших кредиторів банку "Хрещатик" - 5,082 млрд грн, а оціночна вартість ліквідаційної маси банку - 1,542 млрд грн. "Це означає, що банк за рахунок свого майна та активів здатний задовольнити лише 30,34% вимог своїх кредиторів. Якщо ліквідацію банку не буде здійснено, ані фонд, ані інші кредитори не отримають належні їм кошти", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, НБУ 5 квітня 2016 року зарахував банк "Хрещатик" до категорії неплатоспроможних, а 2 червня того самого року ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію фінустанови.

Головною причиною зарахування банку "Хрещатик" до категорії неплатоспроможних стало невиконання задекларованих заходів щодо поліпшення ліквідності та відсутність достатніх дій з боку власників банку для запобігання його неплатоспроможності. Крім цього, діяльність банку не відповідала вимогам банківського законодавства та нормативно-правових актів центробанку.

Дві особи восени 2016 року звернулися до суду з вимогою визнати протиправною бездіяльність НБУ щодо невжиття належних заходів забезпечення законних інтересів вкладників і кредиторів щодо безпеки зберігання коштів на рахунках у банку "Хрещатик".

Окружний адмінсуд Києва рішенням від 28 лютого 2017 року задовольнив вимоги позивачів.

Відповідне рішення в подальшому підтвердив Київський апеляційний адміністративний суд за підсумками засідання 30 травня 2017 року та колегія суддів Вищого адміністративного суду України за підсумками засідання 7 грудня 2017 року.

За даними НБУ, кінцевими власниками банку "Хрещатик" були Андрій Іванов (37,44% акцій), територіальна громада Києва в особі КМДА (25%), Микола Солдатенко (24,24%) і кілька міноритарних власників.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Президент Бразилії пригрозив вийти з ВООЗ за пораду повернути обмеження

У Китаї за добу зафіксовано п'ять випадків коронавірусу

США скасували заборону на польоти китайських авіакомпаній в американські аеропорти

Кількість хворих Covid-19 у Збройних силах США перевищила 10 тисяч

Глава Пентагону наказав повернути на бази всі підрозділи Армії США, спрямовані до Вашингтона

Кримінальну справу на харків'янина відкрили за фактом розпилення газового балончика в обличчя правоохоронцю

Інвестори в ВДЕ змушені будуть подати до суду на "ГарПок" через невиплату з "зеленого" тарифу

Країни G20 виділять на боротьбу з пандемією COVID-19 понад $ 20 млрд

Кримінальна відповідальність за статус "злодія в законі" і участь у злочинних спільнотах стосується тільки кримінального світу і не може бути тиском на суспільство

Кількість жертв коронавірусу в Великій Британії перевищила 40 тис. людей

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА