19:35 05.04.2019

Українська сторона програла спір Росії в СОТ, оскільки не дослухалася до МЗС щодо стратегії і тактики

2 хв читати
Українська сторона програла спір Росії в СОТ, оскільки не дослухалася до МЗС щодо стратегії і тактики

Глава Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що українська сторона програла спір у Світовій організації торгівлі (СОТ) щодо низки обмежувальних заходів на транзитні перевезення товарів автомобільним і залізничним транспортом, запроваджених РФ у період між 2014-2016 роками, оскільки не дослухалася в питаннях стратегії і тактики до власних дипломатів.

"Питають, чому Україна програла суперечку в СОТ. Без самореклами для нашої дипломатичної команди можу сказати, що іноді варто все ж таки дослухатися до МЗС і щодо стратегії, і щодо тактики (смайл "злий")", - написав П.Клімкін у своєму акаунті в соцмережі Twitter у п'ятницю ввечері.

У справі DS512 Україна оспорювала низку обмежувальних заходів на транзитні перевезення товарів автомобільним і залізничним транспортом, запроваджених РФ у період між 2014-2016 роками. Україна вказувала на невідповідність обмежень принципу свободи транзиту, а також іншим зобов'язанням, прийнятим РФ у рамках СОТ. Росія ж послалася на норму ГАТТ, що дозволяє вдаватися до виняткових дій з метою захисту суттєвих інтересів безпеки.

Проаналізувавши обставини справи, третейська група встановила, що дії Росії відповідають усім вимогам для застосування обмежень, отже, Росія не порушувала зобов'язань, прийнятих під час вступу до СОТ.

У своїй скарзі в СОТ Україна оцінила скорочення експорту українських товарів на ринки країн Центральної, Середньої Азії та Кавказу в першому півріччі 2016 року через такі дії РФ у 35,1%, зокрема до Казахстану - на 45,5%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА