20:07 08.04.2019

У Грузії скасували випускні іспити в школах

2 хв читати
У Грузії скасували випускні іспити в школах

Парламент Грузії на позачерговому пленарному засіданні в понеділок прийняв зміни до закону "Про загальну освіту", які скасовують випускні іспити в школах.

Законодавчу ініціативу уряду підтримали 80 депутатів, вісім проголосували проти. Цей законопроект був поставлений на голосування повторно, оскільки на засіданні парламенту 5 квітня він не отримав необхідної кількості голосів. У парламентській більшості це пояснили проблемою технічного характеру.

Відповідно до закону, з 2018-2019 навчального року в Грузії скасовуються випускні іспити в школах для учнів 11-х та 12-х класів. Для того щоб отримати атестат про середню загальну освіту, учні повинні будуть мати позитивні оцінки з усіх предметів - п'ять або більше балів за десятибальною системою оцінки знань.

Окрім того, від здачі шкільних випускних іспитів звільняються особи, які в минулі роки не змогли отримати документ про отримання повної загальної середньої освіти. Зокрема, учні, які провалили або з яких-небудь інших причин не змогли здати випускні іспити, також зможуть отримати атестат, якщо з усіх предметів мають не менше п'яти балів.

Випускники, які отримають атестат, отримують право пройти реєстрацію для прийому в професійні або вищі навчальні заклади як в 2019 році, так і в наступні роки.

У Міносвіти Грузії стверджують, що скасування випускних іспитів спрямоване на посилення ролі школи в системі освіти. При цьому в міністерстві підкреслюють, що під час розробки нових правил були враховані всі питання, які ставилися протягом декількох років, щоб в школі більше уваги приділяли саме навчанню, а не екзаменаційній процедурі.

У рамках реформи системи освіти експерти підготували десять законодавчо-нормативних пакетів, які охоплюють усі напрямки. Серед змін, запланованих у школах країни, - нова система оцінки рівня знань і навичок учителів, розвиток шкільної інфраструктури, впровадження інновацій та технологій. Реформи триватимуть чотири роки і спрямовані на перетворення Грузії в регіонального лідера в сфері освіти.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

КС визнав неконституційним положення статті КПК, за яким нардепу Савченко обрали арешт

Список заборонених до ввезення в Україну книг із Росії поповнився двома виданнями - Держкомтелерадіо

Гройсмана не викликали на допит у рамках розслідуваних ДБР справ за заявами Портнова та Шуфрича

Засуджений у Білорусі за шпигунство український журналіст просить про помилування

Учителі, учні та батьки мають право самі вирішувати, в якому одязі діти вчитимуться в школі, - Гриневич

Верховний суд Австрії дозволив екстрадицію Фірташа до США, остаточне рішення за міністром юстиції Австрії

Українські діти пишуть книги та створюють настільні ігри про сміття

Верховний суд Австрії у справі про екстрадицію Фірташа в США заслухав сторони й оголосив перерву на годину

Рівень суспільної довіри до ЗНО становить 63% - Гриневич

Кримінальне провадження зареєстровано за фактом завідомо неправдивих повідомлень Портнова про нібито скоєння злочинів - адвокат Порошенка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА