14:22 13.04.2019

Запорукою розвитку НАТО є здатність адаптуватися до нових викликів, зазначають в Альянсі

2 хв читати
Запорукою розвитку НАТО є здатність адаптуватися до нових викликів, зазначають в Альянсі

Здатність адаптуватися до нових викликів і здатність змінюватися є запорукою розвитку НАТО, переконана директор Центру інформації і документації НАТО Барбора Маронкова.

"Сила наша в тому, що ми здатні адаптуватися, ми здатні змінюватися. 1949-й не був схожий на 1989-й, 2016-й - був не схожий на сьогоднішні реалії. Кожна епоха приносить свої виклики, нові проблеми, а ми хочемо бути актуальною силою", - сказала вона під час 12-го Київського безпекового форуму в п'ятницю в Києві.

Б.Маронкова додала, що завдяки цьому НАТО досі приваблює нових членів, і якщо в 1949 році їх було лише 12, то тепер вже майже 30: 29 країн-членів і одна країна -кандидат.

"У нас є привабливість, можливо, у нас вже є зморшки, нам 70, але однаково, маємо дуже непоганий вигляд", - пожартувала вона.

Б.Маронкова зазначила, що через складність організаційної структури навіть у країнах-членах населення не дуже добре розбирається у функціонуванні НАТО, але Альянс намагається проводити роз'яснювальну роботу, зокрема в Україні.

"В Україні ми намагаємося розвіяти найбільші міфи щодо НАТО і розкрити його сутність. Ми маємо донести ключові поняття: всі рішення приймаються консенсусом, що немає нікого з магічною паличкою, яка робить чарівні перетворення в Брюсселі", - наголосила вона.

За словами директора Центру інформації та документації, в Україні інтерес до діяльності НАТО доволі високий, навіть у тих регіонах, де традиційно скептично ставилися до Альянсу.

Водночас вона наголосила, що питання вступу України в НАТО пов'язане з реформами і змінами, які країна має провести самостійно.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА