20:28 18.04.2019

Доповідь Мюллера: РФ широкомасштабно втручалася в американські президентські вибори-2016

3 хв читати
Доповідь Мюллера: РФ широкомасштабно втручалася в американські президентські вибори-2016

Втручання Росії в американські вибори 2016 року характеризується в доповіді спецпрокурора Роберта Мюллера як систематичне і широкомасштабне.

"Влада Росії широкомасштабно і систематично втручалася в президентські вибори в США в 2016 році", - наголошується в документі.

За даними команди Р.Мюллера, перші ознаки втручання російського уряду виявилися в середині 2016 року. Тоді, в червні 2016 року Національний комітет демократичної партії США публічно оголосив, що російські хакери скомпрометували їхню комп'ютерну мережу.

"Публікація матеріалів, отриманих у результаті хакерської діяльності, почалася того ж місяця", - йдеться в звіті.

Додаткові публікації документів, пов'язаних із витоком, відбулися на Wikileaks у липні, жовтні та листопаді.

У доповіді наголошується, що в липні 2016 року представники якоїсь іноземної держави зв'язалися з ФБР, розповівши, що представники Росії звернулися до членів передвиборчого штабу Д. Трампа з пропозицією допомогти на виборах за рахунок публікації документів, що компрометують головного опонента Д. Трампа на виборах - кандидата від демократичної партії Гілларі Клінтон, відзначається в доповіді.

Тоді, влітку 2016 ФБР ініціювало розслідування про можливі контакти представників передвиборчого штабу Д. Трампа з російською владою. Потім Мін'юст США в травні 2017 року ініціював власне розслідування щодо можливої змови представників кампанії Д. Трампа з Москвою. На чолі цього розслідування було поставлено спецпрокурора Роберта Мюллера.

"Його завданням було виявити ознаки втручання Росії в американські вибори 2016 року і визначити існування зв'язків або координації представників кампанії Д. Трампа з російським урядом", - йдеться в документі.

За підсумками розслідування команда Р.Мюллера зазначила, що Росія втручалася в американські вибори у два прийоми.

Перший - це кампанія в соціальних мережах, організована російським підприємством і спрямована на підвищення рейтингів кандидата Дональда Трампа і дискредитацію його опонента Гілларі Клінтон.

Другий припускав хакерські операції проти американських держустанов, їхніх співробітників, а також волонтерів, які працюють у команді Г.Клінтон для подальшого оприлюднення компрометуючих документів.

При цьому під час розслідування було виявлено низку зв'язків між передвиборчим штабом Д. Трампа і російським урядом, відзначається в доповіді.

"Не дивлячись на те, що розслідування виявило, що російський уряд розраховував отримати вигоду від перемоги Д. Трампа на виборах і працював над реалізацією цього плану, а кампанія Д. Трампа могла отримати вигоду від зусиль Росії з розкрадання та публікації інформації, слідчі не виявили, що члени передвиборчої кампанії Д. Трампа змовлялися або координували свої дії з російським урядом у межах цієї активності", - зазначено в документі.

Доповідь за підсумками розслідування Р.Мюллера була вперше оприлюднена в четвер. Президент США Дональд Трамп назвав 18 квітня щасливим днем.

"Ніякої змови. Ніяких перешкод слідству", - заявив президент, повторюючи висновки Мін'юсту за підсумками розслідування, яке не виявило ознак змови Д. Трампа з Росією або дій президента, спрямованих на те, щоб зашкодити розслідуванню.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Фінал заключного сезону "Ігри престолів" подивилися рекордні 19,3 млн американців

Реставрацію та будівництво меморіального комплексу «Бейт-Кадішін» в Чернівцях плануємо завершити протягом п’яти років - Андрій Адамовський

Шевчук подав позов в Окружний адмінсуд Києва через звільнення його з посади голови КС України та судді

Син Януковича спростував інформацію про нібито його візит у Донецьк

Україні надзвичайно важливо завершити всі необхідні заходи для старту з 1 липня нового ринку е / е

Гройсман: Спроба зниження тарифів може призвести до серйозної кризи

Ситуація з підняттям рівня річок на Прикарпатті стабілізувалась

Західні країни в РБ ООН заблокували обговорення теми українського закону про мову

Президент Угорщини назвав обнадійливими переговори із Зеленським

Гройсман закликає Зеленського внести кандидатуру нового прем'єра

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА