16:15 22.04.2019

Адмінсуд заборонив призначати членів Вищої ради правосуддя за квотою президента

1 хв читати
Адмінсуд заборонив призначати членів Вищої ради правосуддя за квотою президента

Окружний адміністративний суд Києва заборонив конкурсній комісії з відбору кандидатів для президентської квоти членів Вищої ради правосуддя (ВРП) ухвалювати рішення про визначення таких кандидатів.

Згідно з повідомленням на сайті "Судової влади в Україні", такий забезпечувальний захід суд затвердив 22 квітня в рамках розгляду позову про скасування рішення конкурсної комісії з відбору кандидатів для заповнення президентської квоти ВРП і проведення повторного конкурсу.

Крім того, суд заборонив голові комісії Володимиру Буткевичу або іншій особі, яка виконує його обов'язки, подавати на розгляд президента список кандидатів для відповідного призначення.

Суд також вирішив відкрити провадження за цим адміністративним позовом. Справа розглядатиметься в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін і проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко указом від 11 березня 2019 року утворив конкурсну комісію з відбору кандидатів для призначення членів ВРП, а також затвердив положення про проведення відкритого конкурсу.

Відповідно до закону, ВРП складається з 21 члена, з яких десятьох обирає з'їзд суддів України з числа суддів або суддів у відставці. Квоти по два члени закріплені за президентом України, Верховною Радою, з'їздом адвокатів, Всеукраїнською конференцією прокурорів і з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ. Голова Верховного Суду входить до складу ВРП за посадою.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА