17:30 22.04.2019

Окружний адмінсуд Києва призупинив перейменування УПЦ (МП)

2 хв читати
Окружний адмінсуд Києва призупинив перейменування УПЦ (МП)

Окружний адміністративний суд Києва задовольнив заяву Київської митрополії Української православної церкви (Московського патріархату) про забезпечення позову у справі про скасування наказу Міністерства культури України, згідно з яким Київська митрополія УПЦ (МП) має внести зміни до своєї назви, повідомляє прес-служба суду в понеділок.

"Суд задовольнив заяву Київської митрополії УПЦ про забезпечення позову з огляду на те, що невжиття таких заходів може суттєво ускладнити або унеможливити відновлення порушених або оспорюваних прав або інтересів позивача. Крім того, на думку суду, реалізація наразі (до вирішення справи по суті ) оспорбваного акта та його виконання може призвести до невиправданого втручання держави у сферу діяльності релігійної організації як юридичної особи", - йдеться в повідомленні, розміщеному на офіційному сайті суду.

При цьому суд зазначає, що вжиття заходів забезпечення позову не визначає фактичного вирішення спору, оскільки воно спрямоване "виключно на збереження існуючого становища до завершення розгляду справи по суті".

В Окружному адмінсуді столиці зазначають, що до участі у справі як третіх осіб суд залучив 265 релігійних організацій.

Як повідомлялося, 29 березня Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження у справі за позовом Київської митрополії УПЦ (МП) до Мінкультури про скасування наказу про затвердження релігієзнавчої експертизи щодо встановлення переліку релігійних організацій (об'єднань), що підпадають під дію норм закону "Про свободу совісті та релігійні організації".

Як повідомлялося, Верховна Рада 20 грудня 2018 року ухвалила закон, що зобов'язує УПЦ (МП) у своїй назві зазначити приналежність до Російської православної церкви. 22 грудня 2018 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА