19:47 24.04.2019

Щоб вивчити прояви сепаратизму, необхідно ставити запитання про сепаратистські настрої - гендиректор КМІС

2 хв читати
Щоб вивчити прояви сепаратизму, необхідно ставити запитання про сепаратистські настрої - гендиректор КМІС

Генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто вважає, що для вивчення можливих негативних явищ, зокрема й сепаратизму, соціологи повинні ставити запитання про сепаратистські настрої, з якими люди можуть погодитися чи ні.

"Щоб вивчати прояви тих чи інших негативних явищ, зокрема сепаратизму, ми маємо ставити запитання щодо сепаратистських настроїв, з якими людина може погодитися чи не погодитися. Це не заклики і не пропозиція, а запитання. Як ми можемо дізнатися про поширеність сепаратистських настроїв, якщо не будемо ставити таких запитань?" - написав В.Паніотто на своїй сторінці в соцмережі Facebook, коментуючи інформацію управління СБУ у Львівській області про можливі порушення закону в опитуванні, яке КМІС проводив на замовлення щотижневика "Дзеркало тижня".

"Дослідження, про яке йдеться, як вже зазначалося, проведено на замовлення тижневика "Дзеркало тижня", воно має на меті якраз виявлення поширення сепаратизму в Західній Україні. Виявлення реальної ситуації може допомогти боротися з цим явищем (якщо воно існує)", - написав гендиректор КМІС.

За його словами, аналогічне дослідження КМІС проводив у східних областях України у квітні 2014 року, й воно, "за оцінками деяких експертів, зокрема колишнього радника Путіна Андрія Ілларіонова, допомогло провалу проекту "Новоросія".

Соціолог вважає, що такі дослідження найкорисніші саме СБУ, і спецслужба "повинна замовляти такі дослідження, а не боротися з ними".

Як повідомлялося, прес-служба управління СБУ у Львівській області повідомила в середу, що проводить перевірку за фактом поширення опитування, в якому йдеться про відокремлення Галичини або приєднання її до інших держав. "УСБУ у Львівській області проводить перевірку за фактом поширення в мережі Інтернет провокаційного "опитування", в якому йдеться про "перспективи регіону", наприклад, "окремої незалежної держави" або "приєднання до іншої держави", - зазначено в повідомленні.

У повідомленні наголошено, що, згідно з попередніми експертними висновками, в зазначеному опитуванні наявні ознаки складу злочину, передбаченого ст.110 Кримінального кодексу України, зокрема: публічні заклики чи поширення матеріалів із закликами до посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА