Інтерфакс-Україна
20:15 26.04.2019

Голова КС підтвердив, що зустрічався з адвокатом Богданом, але закон про люстрацію з ним не обговорював

2 хв читати
Голова КС підтвердив, що зустрічався з адвокатом Богданом, але закон про люстрацію з ним не обговорював

Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук заявляє, що вже більше ніж 10 років знає адвоката Андрія Богдана, який наразі працює з командою Володимира Зеленського, що переміг на президентських виборах, підтвердив, що зустрічався з ним на початку березня цього року, проте закон про люстрацію з ним не обговорював.

"Я знаю пана Богдана більше ніж 10 років. Він відомий адвокат, професіонал своєї справи. Про зустріч, то вона не була таємницею - таємна це десь підпільно зустріч. А так офіційно він через приймальню попросив про зустріч і ми на початку березня зустрілися. І справді, питання було після ситуації, після нашого рішення про незаконне збагачення. Самі розумієте, піднялася велика хвиля, зокрема і в політичних штабах... про люстрацію ми не розмовляли", - розповів С.Шевчук в ефірі програми "Ваша Свобода" на "Радіо Свобода" в п'ятницю.

За його словами, це було пов'язано з тим, що В.Зеленськму задавали питання дипломати про його позицію і плани через визнання Конституційним Судом неконституційною ст. 368-2 Кримінального кодексу України про незаконне збагачення, й А.Богдан з'ясовував, "як вийти із ситуації, який ухвалити правильний закон новий".

При цьому С.Шевчук наголосив: "Я ніколи ні з ким не обговорюю справи, які перебувають у провадженні".

Як відомо, Конституційний Суд розглядає справу про конституційність окремих положень закону про очищення влади, ухваленого Верховною Радою у вересні 2014 року.

Відповідно до закону особи, які обіймають посади, що підпадають під люстраційну перевірку, мають не пізніше, ніж на 10-й день із початку проведення перевірки в установі подати своєму керівникові власноруч написану заяву про згоду на проведення перевірки (або про застосування до них заборони перебування на посаді, або про те, що вони не потрапляють під перевірку).

Відповідно до закону, заходи з очищення влади вживаються щодо прем'єра, першого віце-прем'єра, віце-прем'єра, керівників центральних органів виконавчої влади, голів Національного банку, Антимонопольного комітету, Фонду держмайна, генпрокурора, голів силових відомств, посадових осіб Збройних сил України, членів вищої ради правосуддя, членів вищої кваліфікаційної комісії суддів, суддів, керівника державної судової адміністрації України, його першого заступника і заступника тощо.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Спеціалісти ООН з прав людини засуджують нову смертоносну хвилю російських атак по всій Україні

Кількість постраждалих через ворожу атаку на Київщині збільшилась до 31 людини, з них – 7 дітей

МЗС України: Закликаємо партнерів до посилення тиску на Росію та зміцнення обороноздатності України

Нідерланди 26 травня відправлять Україні останній із 24 обіцяних F-16

Кандидат у президенти Польщі Тшасковський за вступ України до НАТО, але проти направлення військ

Початок тижня в Україні буде теплим, у більшості областей - дощі, місцями грози

Через ворожу атаку на Київщині постраждали 29 осіб, серед них – 6 дітей

До України з полону повернулися 303 військовослужбовці

У Куп'янську двоє загиблих і троє постраждалих внаслідок ворожого авіаудару

УЧХ надає допомогу постраждалим на місцях російської атаки ракет на Україну

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА