Інтерфакс-Україна
11:16 03.05.2019

РФ відмовилася брати участь у слуханнях трибуналу щодо звільнення українських моряків

2 хв читати
РФ відмовилася брати участь у слуханнях трибуналу щодо звільнення українських моряків

 Російська сторона повідомила, що не братиме участі в слуханнях за позовом України щодо тимчасових заходів у справі про імунітет українських військових кораблів і членів їхніх екіпажів у Міжнародному трибуналі з морського права.

"Послідовна відмова Росії брати участь у слуханнях не зменшує легітимності справи щодо звільнення наших моряків, і слухання відбудуться, як заплановано, - 10 травня 2019 року в Гамбурзі", - написала заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль на своїй сторінці в соцмережі Facebook у п'ятницю.

Дипломат наголосила, що українська сторона вимагає негайного звільнення моряків, як це передбачає Конвенція ООН з морського права.

Вона додала, що рішення Трибуналу буде ухвалено вже до кінця травня. Також уже під час слухань будуть доступні письмові документи та розшифровка виступів.

"Навіть якщо Росія у своїй послідовності буде для своїх споживачів інформації подавати рішення про звільнення українських моряків як велику послугу новообраному президенту України, весь цивілізований світ буде свідомий того, що насправді це ніяка не послуга, а виконання рішення трибуналу", - резюмувала О.Зеркаль.

Як повідомлялося, 16 квітня Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права по тимчасові заходи стосовно Росії для звільнення українських моряків і суден, захоплених унаслідок агресії РФ у Керченській протоці в листопаді 2018 року.

Міністерство закордонних справ України повідомило, що запит про застосування тимчасових заходів спрямований на захист від серйозної та непоправної шкоди, яку буде заподіяно подальшим утриманням військово-морських суден України і триманням та судовим переслідуванням їхніх військовослужбовців.

У зовнішньополітичному відомстві зазначили, що, відповідно до Конвенції ООН з морського права, військово-морські судна та їхній персонал мають абсолютний імунітет, який передбачає, що іноземні держави не можуть їх заарештовувати, затримувати та судити.

18 квітня 2019 року Міжнародний трибунал з морського права підтвердив отримання запиту України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна зацікавлена в спільних проєктах з оборонними компаніями США – заступник міністра оборони

СБУ затримала 25-річного безробітного з Херсону, який коригував ворожі обстріли по місту

ГУР оприлюднило наказ про "доукомплектування" військової бази РФ у Вірменії

В країнах НАТО зростає розуміння, що запобігання вступу України до НАТО є не метою Путіна, а інструментом її досягнення – Єрмак

В ЄБА закликають до дискусії щодо проблемних питань бронювання від мобілізації

У Харкові і Запоріжжі зафіксовані влучання БПЛА по будівлі ТЦК і прилеглим територіям, є поранені – Сухопутні війська

Зеленський розраховує на виконання партнерами усіх домовленостей щодо захисту України

Окупанти знов вдарили по Харкову, постраждали 11 мирних мешканців

Данський фонд інвестує $5 млн в українську оборонну промисловість – Кабмін

Лідери БРІКС застерігають проти заходів, що підривають світову торгівлю

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА