09:26 09.05.2019

Парламент Сінгапуру прийняв закон про боротьбу з фейковими новинами

2 хв читати
Парламент Сінгапуру прийняв закон про боротьбу з фейковими новинами

Сінгапурський парламент прийняв закон про боротьбу з фейковими новинами, що дозволяє держорганам вимагати внесення правок або видалення контенту, а також блокувати сайти, що поширюють недостовірну суспільно значиму інформацію. Про це в четвер повідомила газета The Straits Times.

Розгляд проекту тривав два дні, а голосування відбулось у середу, зазначає газета.

Закон встановлює кримінальну відповідальність за умисне поширення фальшивої інформації з максимальним покаранням у вигляді взяття під варту до 10 років і штрафу в розмірі до 1 млн сінгапурських доларів (735 тис. доларів).

"Закон "Про захист від поширення в інтернеті фейкової інформації та маніпуляцій" не є політичним інструментом зі зміцнення влади правлячої партії (Партії народної дії - ІФ)", - сказав міністр внутрішніх справ, юстиції республіки Кей Шанмугам. "Це спосіб формування суспільства, яке має бути в Сінгапурі", - додав глава відомства. За його словами, "новий закон надасть уряду інструменти для боротьби з помилковими висловлюваннями в інтернеті, які за лічені хвилини можуть завдати непоправної шкоди".

Критики стверджують, що закон надає державним органам безпрецедентну владу і стримує свободу слова, і вважають, що обов'язок з визначення недостовірної інформації в останній інстанції має бути покладений на приватний сектор. На їхню думку, фактчекінг, контроль з боку технологічних гігантів в особі, наприклад Google, Facebook і Twitter, а також підвищення медіаграмотності населення є достатніми заходами.

Газета зазначила, що в рейтингу свободи преси Сінгапур зайняв 151 місце з 180.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА