16:35 10.05.2019

Судді Окружного адмінсуду Києва не з'явилися на кваліфікаційне оцінювання до ВККС, надіславши 34 довідки про хвороби

2 хв читати
Судді Окружного адмінсуду Києва не з'явилися на кваліфікаційне оцінювання до ВККС, надіславши 34 довідки про хвороби

Майже всі судді Окружного адміністративного суду м. Києва, включаючи голову Павла Вовка і суддів, які визнали незаконною націоналізацію ПриватБанку, не з'явилися на обов'язкове кваліфікаційне оцінювання через хворобу, повідомляє Hromadske.ua з посиланням на Вищу кваліфікаційну комісію суддів (ВККС).

"7 суддів прийшли, 34 - ні. Неявка на оцінювання без поважних причин є підставою для звільнення судді. Однак комісія з’ясувала, що сталося із цими суддями. Вони всі в один день захворіли і надіслали нам 34 довідки про хворобу. Вища кваліфікаційна комісія не вправі спростовувати чи перевіряти медичні довідки. Тому така причина є поважною і для цих суддів призначено новий день складання іспиту", - розповів інтернет-виданню член ВККС, секретар палати з питань підбору та публічної служби Михайло Макарчук.

За його словами, судді Окружного адмінсуду м. Києва мають прийти для складання іспиту 21 травня.

Перелік суддів, які не прийшли на кваліфікаційне оцінювання напередодні оприлюднив член Громадської ради доброчесності Роман Маселко.

Як повідомлялося, Окружний адмінсуд Києва 18 квітня 2019 року за позовом І.Коломойського визнав націоналізацію банку незаконною. Нацбанк і Мінфін заявили, що подадуть апеляцію після офіційного оприлюднення рішення суду, й упевнені у своїй правоті.

Увечері 18 квітня президент України Петро Порошенко на засіданні РНБО попросив керівництво Генпрокуратури України та Служби безпеки України вивчити можливість залучення до кримінальної відповідальності суддів Окружного адміністративного суду Києва, який визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. "Звертаюся з проханням до Служби безпеки України, до вас, Юрію Віталійовичу (генпрокурор Ю.Луценко - ІФ), після завершення всіх необхідних судових процедур, можливості порушення кримінальної справи за неправосудне рішення, яке було зроблено суддями, що винесли ці позиції, не втручаючись в аналіз рішення по суті", - сказав П.Порошенко

Також президент висловлюється за якнайшвидше кваліфікаційне оцінювання суддів Окружного адмінсуду м. Києва.

У відповідь на це голова Окружного адмінсуду м. Києва Павло Вовк розцінив висловлювання президента П.Порошенка на засіданні РНБО на адресу суду як втручання у діяльність суддів.

Він зазначив, що "форма і формат заяви" про перезавантаження суду має на меті вплинути на цей процес "з відповідним і бажаним для автора заяви результатом".

На думку П.Вовка, суддям варто "звернутися до правоохоронних органів, а також до Вищої ради правосуддя з повідомленням про втручання в їхню діяльність щодо здійснення правосуддя".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА