Інтерфакс-Україна
17:37 10.05.2019

Філарет заявляє, що Київський патріархат не ліквідовано, запрошує ієрархів ПЦУ до Володимирського собору вшанувати пам'ять священномученика Макарія

3 хв читати
Філарет заявляє, що Київський патріархат не ліквідовано, запрошує ієрархів ПЦУ до Володимирського собору вшанувати пам'ять священномученика Макарія

Почесний патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет стверджує, що Київський патріархат (КП) досі існує, і запрошує ієрархів Православної церкви України (ПЦУ) 14 травня вшанувати пам'ять священномученика Макарія, митрополита Київського, у Свято-Володимирському соборі Києва.

"Справа в тому, що Київський патріархат не ліквідовано. Це хочуть подати, що він ліквідований. Ліквідувати Київський патріархат може той, хто його створив", - сказав почесний патріарх Філарет у коментарі "Телевізійній службі новин" (ТСН, канал "1+1").

У соцмережах і ЗМІ з'явилося оформлене на бланку УПЦ-КП запрошення від Філарета єпископам ПЦУ вшанувати пам'ять священномученика Макарія. Зокрема, йдеться про "братське спілкування в ім'я утвердження єдності нашої святої Української православної церкви, яка отримала довгоочікуваний томос про автокефалію".

У свою чергу предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній в інтерв'ю інтернет-виданню "Лівий берег" заявив, що не отримував такого запрошення, але бачив його в інших архієреїв.

"Якби не було рішення Помісного собору Київського патріархату про припинення діяльності релігійного об'єднання УПЦ КП шляхом об'єднання і приєднання до створюваної Православної церкви України, про припинення дії статуту та всіх статутних органів УПЦ КП - не відбувся б і собор, який об'єднав три гілки українського православ'я в єдину помісну Православну церкву. Тому говорити про те, що зараз, усупереч постановам Помісного собору УПЦ КП і Об'єднавчого собору 15 грудня 2018 року в подальшому структурно існує Київський патріархат - неправильно. Це неправильно і фактично, і, тим паче, юридично", - пояснив митрополит Епіфаній.

У коментарі "ТСН" глава ПЦУ також сказав, що його не запрошували на літургію і зустріч. Він визнав, що від моменту створення ПЦУ жодного разу не здійснював спільного з почесним патріархом Філаретом богослужіння.

Пізніше у п'ятницю на сторінці "Патріарх Філарет" у Facebook з'явилося повідомлення від імені Філарета, в якому зазначено, що він запрошує митрополита Епіфанія вшанувати пам'ять священномученика Макарія.

До посту додається фотокопія відповідного запрошення, в якому, зокрема, зазначено: "До мене дійшла інформація із засобів масової інформації, що Ви висловили незадоволення тим, що я не запросив Вас на святкування пам’яті святого священномученика Макарія, митрополита Київського. Причина полягає в тому, що Ви, після обрання Вас предстоятелем УПЦ, жодного разу зі мною не звершували божественну літургію - протягом п’яти місяців. У мене виникла думка, може, вона помилкова, що Ви вважаєте приниженням для себе служити з патріархом Філаретом".

"...оскільки своїм незадоволенням Ви висловили бажання взяти участь у святкуванні покровителя нашої Української православної церкви сщмч. Макарія, митрополита Київського, я з радістю запрошую Ваше Блаженство на свято святителя Макарія у кафедральному патріаршому соборі 14 травня 2019 р., де ми щорічно збираємося всім єпископатом для утвердження нашої єдності та зміцнення нашої Церкви", - йдеться в запрошенні Філарета на ім'я митрополита Епіфанія.

15 грудня 2018 року в Києві відбувся Об'єднавчий собор, на якому було створено Православну церкву України, її очолив митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію ПЦУ, 6 січня вручив документ митрополиту Епіфанію. 3 лютого відбулася його інтронізація.

Київську митрополію Української православної церкви (Православної церкви України) зареєстровано 30 січня 2019 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Європа протягом кількох тижнів надасть Трампу план безпекових гарантій для України, сподівачись ними переконати Трампа – ЗМІ

У Нацгвардії пояснили, чому ім’я Кротевича зникло з указу про орден Богдана Хмельницького II ступеня

Речниця Білого дому: перебування Віткоффа в Росії є кроком до мирних переговорів

Андрій Єрмак провів розмову з радниками Президентів Франції та Прем'єр-міністра Великої Британії

Голови МЗС України та Естонії обговорили протидію російському тіньовому флоту

Сибіга провів переговори з міністрами десяти африканських країн на форумі в Анталії - МЗС

Посланник Трампа запропонував передати Росії частину територій України

Умєров і Каллас обговорили у Брюсселі спільні оборонні проєкти та координацію міжнародної допомоги Україні

ДПС пропонує збільшити термін подання заяви для звільнення від сплати податків після демобілізації до 180 днів

Умєров обговорив з Кубілюсом забезпечення української армії озброєнням і боєприпасами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА