Інтерфакс-Україна
08:22 12.05.2019

Новий глава МЗС Естонії пообіцяв взятись за "правильне" написання назви столиці за кордоном

2 хв читати
Новий глава МЗС Естонії пообіцяв взятись за "правильне" написання назви столиці за кордоном

Новий міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу (Urmas Reinsalu) пообіцяв взятись за правильне написання за кордоном назви столиці держави.

Він був обурений, коли дізнався, що в назві Талліна в деяких зарубіжних аеропортах на квитках пишуть "Таллін" з одним "Н", тоді як естонською правильно вживати в назві два "Н".

"Якщо це твердження вірне, то це, звичайно, потрібно припинити! Будь ласка, з'ясуйте це з колегами. Я не забув, що з приводу цього другого "н" ще за часів Вайна (Карл Вайн - перший секретар ЦК Компартії Естонії в 1978-1988 роках - ІФ) точились запеклі суперечки", - написав глава МЗС у суботу в соціальних мережах.

Взятися за граматику його спонукав лист колишнього депутата парламенту Томаса Алаталу (Toomas Alatalu) також у соціальних мережах.

Екс-депутат повідомив: "Я вчора прилетів з Джерби, і моїм пунктом призначення був ТАЛЛІН. Коли я пару місяців назад вилітав з Фуертевентури, пунктом призначення також був ТАЛЛІН. Написав про це до Міністерства закордонних справ – жодної реакції. Тому до голосування на Генеральній асамблеї ООН через мандрівників по всьому світу треба домогтися, щоб у всьому світі знали, що столицею Естонії є ТАЛЛІНН".

Питання про правильне написання порушувалось і стосовно сучасної Росії. Тут також вважається правильним писати "Таллін" з одним "Н". Так, портал "Грамота. Ру" пише, що "Згідно словників і довідників правильно: Таллін".

Водночас у російськомовних ЗМІ Естонії відповідно до вимог місцевого законодавства столиця держави пишеться з двома "Н". Примітно, що при написанні Тотального диктанту допускаються обидва варіанти.

За часів перебудови це питання піднімалося на політичні висоти. Воно розглядалось як один з відгуків на зрослий національно-визвольний рух у регіонах.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Умєров про підсумки "Рамштайну": Нові кроки підтримки від партнерів і створення коаліції РЕБ за лідерства Німеччини

Мінюст України найняв юрфірму Hogan Lovells US для роботи над угодою з США

Командувачка військовою базою США у Гренландії була звільнена після критики заяв Венса під час візиту на острів

Українська делегація прибула до Вашингтону для продовження переговорів щодо угоди про копалини

Принц Гаррі: Я хочу нагадати Україні, що світ стоїть поруч

Прифронтові громади отримають до 10 млн грн на укриття і транспорт – Зеленський

Уряд схвалив виділення 1,28 млрд грн на завершення 23 проєктів відбудови – Мінрозвитку

Зеленський відвідав поранених військових на Дніпропетровщині і відзначив їх державними нагородами

ССО взяли в полон 14 росіян на Курщині

Литва на "Рамштайні" пообіцяла додатково EUE30 млн на військову підтримку України - міністр оборони

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА