22:03 13.05.2019

"Східне партнерство" наближається до ЄС

2 хв читати
"Східне партнерство" наближається до ЄС

Голова Європейської ради Дональд Туск вважає, що, незважаючи на проблеми проекту "Східне партнерство", його шість країн-учасниць - Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова, Україна - за 10 років стали ближче до ЄС.

"У "Східного партнерства" були свої успіхи, свої проблеми, а також моменти високої драми, як в листопаді 2013 року, під час саміту у Вільнюсі, де президент (України Віктор - ІФ) Янукович відхилив угоду про асоціацію з Україною, про що він пізніше гірко шкодував", - сказав Д.Туск у понеділок в Брюсселі на святковій вечері для лідерів шести країн "Східного партнерства" з нагоди його 10-річчя.

"Сьогодні, через десять років, ми можемо задуматися про наші досягнення. Три з шести країн "Східного партнерства" мають угоди про асоціацію, які містять у собі поглиблені і всеосяжні зони вільної торгівлі. У них також є безвізовий режим з ЄС", - нагадав глава Євроради.

Д.Туск відзначив "мільярди євро, витрачених на управління кордонами, зв'язок, навколишнє середовище та енергоефективність, підтримка бізнесу, юридичні консультації та освіта" для східних партнерів. В університетській програмі ЄС Erasmus беруть участь молоді люди з країн "Східного партнерства", повідомив голова Європейської ради.

"Ще багато чого треба зробити, але немає жодних сумнівів у тому, що наші країни-партнери стали ближче до ЄС, ніж інші наші сусіди. Це означає, що за десять років в ЄС буде більше Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови та України . І, я вважаю, у всіх ваших країнах буде більше ЄС, ніж будь-коли раніше. Ми не тільки сусіди - ми члени однієї європейської родини", - підкреслив Д.Туск.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА