12:07 14.05.2019

КС відклав розгляд закону про люстрацію

2 хв читати
КС відклав розгляд закону про люстрацію

Конституційний Суд України відклав розгляд закону "Про очищення влади", повідомляє джерело агентства "Інтерфакс-Україна".

Таке рішення було ухвалено на засіданні Палати КС у вівторок.

"Розгляд щодо люстрації відкладено", - сказав співрозмовник агентства.

Причина перенесення розгляду й дата, коли може бути розглянуто це питання, поки що не відомі.

Як повідомлялося, у 2015 році з поданням про конституційність закону "Про очищення влади" до КС звернулися Верховний Суд України, який направив два подання, і 47 народних депутатів. Усі три подання об'єднано в одне конституційне провадження.

Так, Верховний Суд у своїх поданнях порушує питання про конституційність положень цього закону, які стосуються заборони для певних осіб, щодо яких здійснюється люстрація, протягом 10 років обіймати посади.

Ідеться про осіб, які обіймали сукупно не менше ніж один рік у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року посади члена Вищої ради юстиції (крім голови Верховного Суду України), члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, голови Державної судової адміністрації України, його першого заступника.

Ця заборона застосовується до осіб, які обіймали ці самі посади в період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року й не були звільнені в цей період за власним бажанням.

Крім того, оскаржуються положення цього закону про заборону обіймати посади для суддів, які прийняли рішення проти учасників Євромайдану.

У поданні 47 народних депутатів ідеться про конституційність положень закону про заборону обіймати посади для осіб, які протягом щонайменше одного року в період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року обіймали посади президента, прем'єр-міністра України, членів уряду, голови Національного банку України, керівників силових структур, глави адміністрації президента.

Депутати оскаржили аналогічну заборону щодо осіб, які обіймають зазначені керівні посади в органах влади в період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року, а також працівників правоохоронних органів, слідчих, оперативних працівників, працівників органів прокуратури, які брали участь у затриманні осіб, звільнених від кримінальної або адміністративної відповідальності відповідно до законів про амністію, складали на них рапорти та протоколи про адміністративне правопорушення.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Російські найманці на Донбасі цілеспрямовано здійснили провокаційні обстріли позицій ЗСУ з артилерії, розташованої в житлових кварталах

Відкриття КПВВ "Станиця Луганська" слід відкласти через велику кількість випадків COVID-19 на непідконтрольній території області

Суд зобов'язав НАБУ внести в ЄРДР відомості про вчинення кримінального злочину братом Єрмака

Кількість жертв коронавірусу в Британії перевищила 50 тис.

У шести районах Рівненщини відновлять пасажирські перевезення

В Іспанії другий день поспіль немає летальних випадків від коронавірусу

ФРУ закликає президента ініціювати правки в закон 1210 для зниження ренти на ЗРС через кризу в ГМК

У Швейцарії заявляють, що зупинили поширення коронавірусу

У Нью-Йорку збережуть комендантську годину до кінця цього тижня

Поліція заперечує, що змінювала у справі про вбивство Шеремета маршрут руху підозрюваних

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА