Інтерфакс-Україна
19:01 14.05.2019

Стан здоров'я політв'язня Балуха значно погіршився

2 хв читати
Стан здоров'я політв'язня Балуха значно погіршився

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що стан здоров'я українського політв'язня Володимира Балуха, який перебуває у виправній колонії м. Торжок Тверської області РФ, погіршився.

"Володимира тримають у ШІЗО колонії у жахливих умовах на воді та хлібі. Помістили його туди з незрозумілих причин майже відразу після етапування у цю колонію. Тюремники постійно продовжують термін тримання Володимира в штрафному ізоляторі, хоча за російським законодавством він становить лише 15 діб", - написала Л.Денісова на своїй сторінці у Facebook у вівторок.

Вона зазначила, що у В.Балуха значно погіршився стан здоров'я, а також можливі проблеми з нирками.

Крім того, Л.Денісова поінформувала, що В.Балух у своєму листі активістці Українського культурного центру в Криму повідомив про те, що до нього не допускають українських консулів за нібито його російське громадянство, яке з'явилось у нього через кримську прописку.

"Ми не маємо ніяких підтверджень цього і вважаємо його своїм громадянином", - підсумувала омбудсмен.

Як повідомлялося, В.Балуха засуджено за рішенням підконтрольного Росії Роздольненського райсуду Криму до п’яти років колонії за сукупністю двох кримінальних справ. Кримський фермер був фігурантом справи про незаконне зберігання зброї та вибухівки (ч. 1 ст. 222 та ч. 1 ст. 222.1) і ч. 2 ст. 321 Кримінального кодексу РФ (дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства).

3 жовтня 2018 року т. зв. Верховний суд Криму пом'якшив на місяць вирок В.Балуху, якому раніше Роздольненський райсуд півострова призначив п’ять років колонії та 10 тисяч рублів штрафу.

У жовтні 2018 року уповноважений Верховної Ради з прав людини Л.Денісова заявила, що після рішення так званого Верховного суду про скорочення терміну українському політв'язню В.Балуху він може клопотати про умовно-дострокове звільнення. Проте підконтрольний Росії Керченський міський суд відмовив В.Балуху в УДЗ.

Із 29 березня В.Балух перебуває у виправній колонії в м. Торжок Тверської області (ФКУ ВК-4 УФСВП Росії у Тверській області).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп вважає, що Україна готова до припинення вогню, але чи робить вона достатньо для цього, він скаже за кілька тижнів

Нетаньягу розкритикував узгоджену позицію Великої Британії, Франції та Канади щодо військової операції Ізраїлю в Газі

Мерц, Мелоні, фон дер Ляєн та Стубб в цілому задоволені розмовою з Трампом про його спілкування з Путіним

З початку доби Сили оборони відбили 156 ворожих атак - Генштаб

Трамп та Путін не обговорювали часові рамки можливого припинення вогню між Росією та України – помічник Путіна

Харківський шпиталь продовжує збір на комп'ютерний томограф, попри обіцянку МОЗ замінити зіпсований

Зеленський про обмін військовополонених: Україна не підтримує підходу міняти дітей на військових

Україна розглядає Туреччину, Ватикан або Швейцарію як майданчики для переговорів з РФ, США та ЄС – Зеленський

Зеленський заперечує можливість виведення військ з частини території країни та погодження з ультиматумами РФ

Зарівна обговорила з Девіс повернення викрадених Росією дітей

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА