Філарет не сприймає назву "Православна церква України", оскільки вона відсікає українців за кордоном

Почесний патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявляє про незгоду з назвою Православна церква України для помісної церкви, оскільки вона виключає належність до неї православних українців, які проживають за кордоном.
"Чому ми не погоджуємося на назву Православна церква України, або в Україні. Тому що всі автокефальні церкви мають прикметникову назву... Лише нашу Церкву назвали не так, як інші - не Українська православна церква, а Православна церква України. Що за цим ховається? Це означає, що православні українці за межами України не належать до Української православної церкви. І про це сказано в томосі", - йдеться у зверненні Філарета до всієї української православної пастви, оприлюдненому в середу.
За словами почесного патріарха, православні українці, які проживають за межами України, обурилися цим, оскільки хочуть належати до своєї рідної Церкви.
"Всі автокефальні православні церкви зберігають за собою свою еміграцію, крім грецьких церков. Вся грецька діаспора канонічно підпорядковується Вселенському Патріарху. Тому і ми маємо називатися Українською православною церквою, а не Православною церквою України, щоб наша українська еміграція мала право належати до своєї рідної Церкви", - резюмував Філарет.