08:08 19.05.2019

Консультативна місія ЄС завершила тренінги з доброчесності для СБУ

2 хв читати
Консультативна місія ЄС завершила тренінги з доброчесності для СБУ

Консультативна місія ЄС в Україні (КМЕС) спільно зі Службою безпеки України (СБУ) завершила річну програму тренінгів з доброчесності для понад 100 співробітників СБУ, повідомила прес-служба Консультативної місії ЄС в Україні.

"Тренінги були спрямовані на те, щоб зробити добропорядність частиною діяльності і навчальної програми СБУ з метою протидії корупції в організації. Зі свого боку, на церемонії, яка сьогодні відбулась у Києві, заступник голови КМЕС Фредрік Весслау і заступник голови СБУ Вадим Поярков представили новий Кодекс поведінки СБУ", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, протягом 12 місяців у рамках пропаганди принципів доброчесності в СБУ, експерти КМЕС і інструктори Академії і відділу кадрів СБУ провели тренінги в 7 містах України, участь в яких взяли 130 керівників середньої ланки СБУ. Одним з результатів проекту є те, що вже цього року в навчальну програму Академії СБУ включено 90-годинний курс лекцій та семінарів, присвячених питанням чесноти. Крім того, такий курс є частиною програми підвищення кваліфікації співробітників СБУ.

"КМЕС докладає багато зусиль, закликаючи до реформи СБУ, яка, на нашу думку, є важливою складовою реформи сектора громадянської безпеки в цілому, - заявив Весслау.

За його словами, сучасна європейська служба безпеки повинна захищати права людини і громадян.

Також КМЕС тісно співпрацює з США і НАТО на підтримку реальної реформи СБУ і парламентського нагляду за правоохоронними відомствами. Метою цієї реформи є перетворення організації в сучасне ефективне відомство з чітко визначеними повноваженнями.

Зазначається, що СБУ має бути деполітизованим і демілітаризованим органом, котрий працює під наглядом парламенту в межах чітко визначених повноважень, які обмежуються контррозвідкою, протидією тероризму і захистом державної таємниці. Крім того виключити з функцій СБУ організовану злочинність, економічні злочини і боротьбу з корупцією або контрабандою.

"Дозвольте висловити подяку співробітникам СБУ за ті прекрасні відносини, які сформувалися між нашими організаціями, і привітати із введенням нового механізму чесноти. Ми продовжимо підтримувати реформу СБУ. Модернізована СБУ користуватиметься великою довірою, що сприятиме поглибленню співпраці з нашими партнерами спільноти євроатлантичної безпеки і розвідки. Реформи потрібні для того, щоб наблизити Україну до ЄС і НАТО", зазначив заступник голови КМЕС.

Також повідомляється, що КМЕС продовжить роботу над новим законопроектом про СБУ, а по завершенні допоможе спецслужбі розробити план заходів і чітку дорожню карту щодо розмежування повноважень, впровадження ефективного механізму нагляду і відповідної демілітаризації.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укроборонпром" може бути вбудований в конструкцію запропонованого прем'єром держхолдингу

Поліцейські Києва весь день перевіряли повідомлення про масове мінування об'єктів, яке виявилося хибним

Трьох українських військових поранено з початку доби п'ятниці на Донбасі

Трамп: США можуть відразу атакувати 15 цілей в Ірані, проте вибирають стриманість

ВР ухвалила у першому читанні законопроект із поправками до Митного кодексу щодо захисту інтелектуальної власності

Суд заарештував на 60 діб екс-військового Белька, котрий погрожував підірвати київський міст метро, із заставою у 288 тис. грн

Закладені у проекті держбюджету-2020 на РНБО 28,2 млрд грн не є його бюджетом, а передбачені для всіх органів сектору безпеки і оборони

Митниця планує відкрити всю інформацію, що не порушує комерційну таємницю

В осінній кампанії на строкову військову службу буде призвано понад 15 тис. осіб, до зони ООС їх не направлять

Поліція клопотатиме про двомісячний арешт чоловіка, який погрожував підірвати міст метро в Києві

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА