08:27 19.05.2019

"Київводоканал" відмовиться від хлору для знезараження води

2 хв читати
"Київводоканал" відмовиться від хлору для знезараження води

Технологія використання хлору для обробки води застаріла, а вимоги до якості води сьогодні стають дедалі жорсткими, повідомила прес-служба Київської міськдержадміністрації.

"Зберігання великої кількості рідкого хлору на очисних станціях небезпечно, до того ж хлор погіршує органолептичні властивості води. Все це змушує нас шукати інші способи знезараження води, і найкращим вибором є діоксид хлору, який дозволяє очищати воду більш безпечно і якісно", - вважає президент асоціації "Укрводоканалекологія", голова правління - генеральний директор ЗАТ "АК "Київводоканал" Дмитро Новицький.

Як зазначається, діоксидом хлору обробляють питну воду на станціях Західної Європи, зокрема, у Відні, Нюрнберзі, Палермо, а також містах Північної Америки, Канади і Японії, Саудівської Аравії і Об'єднаних Арабських Еміратів. Цей реагент більш безпечний з точки зору експлуатації та має тривалу знезаражувальну дію. Після успішних лабораторних і промислових досліджень "Київводоканал" також почав роботу щодо обладнання водопровідних станцій устаткуванням з виробництва і застосування діоксиду хлору. Орієнтовний термін переходу Дніпровської водопровідної станції на нову технологію - кінець літа 2019 року.

Технолог-консультант і експерт міжнародної організації інженерів-корозіоністів Мауріціо Фієскі розповів про світову практику використання діоксиду хлору.

"В Італії діоксид хлору застосовується понад 30 років. В Європі наразі 40-50% питної води обробляється цим реагентом. Найбільшого поширення технологія отримала в Америці, де дуже жорсткі вимоги до якості води. У Китаї, Індії, Саудівській Аравії з 2013 року почався процес заміни очисних станцій, які використовують хлор, на більш сучасні, котрі застосовують діоксид хлору. У цього реагенту багато переваг. Окрім безпеки і високої якості очищення води діоксид хлору ліквідує біоплівку, що утворюється всередині водопровідних труб, також покращує якість води, що надходить споживачам, і зменшує корозію", - зазначив він.

Під час обговорень пролунала думка, що метод очищення води діоксидом хлору ще потребує доопрацювання і додаткового вивчення. Але доктор медичних наук В'ячеслав Прокопов вважає, що немає підстав для того, щоб не вводити цю технологію в Україні.

"Це правда, що діоксид хлору в порівнянні з іншими хлорвмісними реагентами є найбільш високоефективним. У цьому сенсі кращої речовини сьогодні немає. Що стосується гігієнічних нормативів із застосування діоксиду хлору, то вони існують ще з часів Радянського Союзу і не є застарілими. Якщо чітко дотримуватися технології - використання діоксиду хлору цілком безпечне і нешкідливе. Тому ми підтримуємо використання цього реагенту на водопровідних станціях Києва", - зазначив він.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

США виявили точні місця в Ірані, звідки атакували Саудівську Аравію

МВС, МОЗ та українські релігійні організації мають напрацювати єдиний підхід до медичного канабісу

Після атак в Саудівській Аравії США готові виступити на захист союзників в регіоні

Суд за позовом військової прокуратури стягнув із Шосткинського заводу "Зірка" відшкодування за забруднення ґрунту хімікатами

У Раді пропонують створити ТСК для перевірки законності зміни власників українських інформаційних телеканалів

Боєць ЗСУ загинув під час виконання бойового завдання на Донбасі від початку доби, ще двоє поранені

Проблему конфліктів на релігійному ґрунті в Україні та розширення капеланської діяльності обговорив Аваков із Всеукраїнською радою церков

Кличко і лідери всіх фракцій Київради домовилися провести в четвер сесію для вирішення гострих для Києва питань

Спікер ВР і віце-президент ЄБРР обговорили перспективи продовження співпраці України та банку

Головою КС обрано Тупицького

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА