21:03 25.05.2019

Чергова акція "жовтих жилетів" у Франції підтвердила зниження активності руху

2 хв читати
Чергова акція "жовтих жилетів" у Франції підтвердила зниження активності руху

Близько 12,5 тис. "жовтих жилетів", за даними МВС Франції, взяли в суботу участь у 28-й акції протесту загалом в країні.

У Парижі влада нарахувала 2,1 тис. учасників протестної маніфестації.

Минулої суботи, 18 травня, у Франції та Парижі в 27-й акції відповідно брали участь близько 15,5 тис. і 1,8 тис. "жовтих жилетів".

Нинішня акція, яка показала найнижчу за шість місяців існування руху явку маніфестантів, підтвердила тенденцію зниження активності "жовтих жилетів".

У правоохоронних органах Франції вважають, що рух видихається, і останні протестні заходи можуть виявитись його агонією.

Під завершення санкціонованої маніфестації в Парижі ситуація загострилась на площі Республіки. Деякі учасники, одягнені в чорне, розмахували анархістськими прапорами і кидали різні предмети в сторону сил правопорядку. Поліція відповіла на це сльозогінним газом. Були помічені кілька спроб підпалів міського майна.

Повідомляється також про напруженість в ході маніфестацій у частині регіонів. Так, в Ам‘єні 800 (за даними поліції) маніфестантів проводили акцію під гаслом "Дістанемо Макрона у нього вдома" (Ам'єн - рідне місто французького президента). Поліція застосувала проти учасників акції, які кидали в неї каміння і пляшки, сльозогінний газ.

Масштабні акції французького руху "жовтих жилетів" почались у Франції в листопаді 2018 року на знак протесту проти підвищення цін на паливо. Надалі вимоги протестуючих поширились на боротьбу із зубожінням населення, підвищення мінімальних зарплат і пенсій, поліпшення соціального захисту. Наразі вони придбали явного політичного забарвлення аж до закликів щодо відставки президента Еммануеля Макрона, в політиці якого багато французів бачать причину своїх життєвих негараздів.

У багатьох випадках дії "жовтих жилетів" виливалися в безлади, погроми і зіткнення з поліцією. До лав маніфестантів приєднувались хулігани і мародери. В результаті заходи влади проти учасників були посилені, поліція заборонила проведення протестних акцій в центрах великих міст, історичних кварталах і поблизу об'єктів стратегічного значення.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА