Інтерфакс-Україна
07:16 02.06.2019

МЗС звернулося до дружніх країн з проханням тиснути на РФ для виконання рішення морського трибуналу

2 хв читати
МЗС звернулося до дружніх країн з проханням тиснути на РФ для виконання рішення морського трибуналу

Міністерство закордонних справ України звернулося до міністрів закордонних справ дружніх країн з проханням і вимогою тиснути на РФ для виконання рішення Міжнародного трибуналу ООН щодо українських моряків, повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

"Сьогодні направили звернення до всіх міністрів закордонних справ з країн наших друзів і партнерів з проханням і вимогою тиснути на РФ для виконання рішення Міжнародного Трибуналу в Гамбурзі", - написав він у своєму акаунті в Twitter у суботу ввечері.

Міністр підкреслив, що необхідно зробити все можливе.

"Ми повинні зробити все можливе політично і через національні морські адміністрації", - написав Клімкін.

Як повідомлялося, російські прикордонники 25 листопада 2018 року із застосуванням зброї захопили в районі Керченської протоки український рейдовий буксир "Яни Капу" і малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь" ВМС ЗСУ, які прямували з Одеси до Маріуполя. Були затримані і заарештовані 24 українських моряка. Їх перевезли з Криму в московський слідчий ізолятор "Лефортово", крім того, троє поранених під час обстрілу росіянами українських моряків були переведені в лікарню СІЗО "Матроська тиша".

Усі моряки заявили слідству, що є військовополоненими.

ФСБ Росії порушила кримінальну справу і висунула всім полоненим українським морякам обвинувачення в "незаконному перетині кордону, скоєному групою осіб за попередньою змовою або організованою групою, або з застосуванням насильства чи загрози його застосування" (ч. 3 ст. 322 КК РФ).

16 квітня 2019 року Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права за тимчасовими заходами щодо Росії для звільнення українських моряків і суден.

У зовнішньополітичному відомстві зазначили, що відповідно до Конвенції ООН з морського права військово-морські судна і їх персонал мають абсолютний імунітет, який передбачає, що іноземні держави не можуть їх заарештовувати, затримувати і судити.

10 травня в Гамбурзі почалися слухання Міжнародного трибуналу з морського права в справі українських моряків. Агентом від України на слуханнях виступала заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права виніс рішення, яким зобов'язав Російську Федерацію звільнити три українських кораблі і 24 українських моряка, захоплених в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року, і дозволити їм повернутися в Україну. За це рішення проголосували 19 суддів, один суддя - Руслан Колодкин (РФ) - проти.

Трибунал зобов'язав РФ доповісти про виконання цього рішення до 25 червня 2019 року, а також зобов'язав Україну і Росію утриматися від будь-яких дій, які можуть погіршити або продовжити суперечку.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Найближчі дні в Україні будуть теплими, майже без опадів

Генштаб показує на незначне скорочення площі контролю ЗСУ в Курській області, у DeepState без змін

Іран в суді вимагає скасування рішення ради ІКАО щодо авіакатастрофи літака МАУ у 2020 році

Сили оборони збили вночі 33 ворожі дрони з 87, ще 36 локаційно втрачені - Повітряні сили

В України створено "гарячі лінії" для повідомлення про захворювання тварин на ящур чи блутанг

Керівником напрямку стратегій МХП призначено ексочільника українського представництва Dеlloit Булаха

Внаслідок російського авіаудару 17 квітня по Херсону загинула дитина

Трамп оголосив більше національних надзвичайних ситуацій, ніж будь-який інший президент за перші 100 днів

Сирський привітав військовослужбовців Військової служби правопорядку з професійним святом

Атака на Одещину: російські обстріли пошкодили фермерські господарства

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА